Gündem

64 personel göreve hazır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı cankurtaran ekipleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde göreve hazırlanıyor. 64 personel, 4 jetski, 1 zodiac bot ile birlikte 44 farklı kulede teyakkuzda olacak olan ekipler 15 Haziran’da göreve başlayacak.

 

KAYIPSIZ BİR SEZON

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı cankurtaran ekipleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde göreve başlayacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak tatilimizin yalnızca eğlenceli bir anı olarak kalması, kötü günlere dönüşmemesi için kayıpsız bir sezon hedefiyle çalışmalarımıza başlıyoruz. Karasu, Kocaali, Kaynarca’da yer alan tüm sahillerimizde cankurtaran hizmetimiz 15 Haziran’da başlayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

 

ÖNEMLİ UYARI

Yapılan açıklamanın devamında, “Mavi Bayraklı turizm alanlarımızda güvenliği sağlamak için tüm imkanlarımız seferber edilmiştir. Büyükşehir İtfaiyemizin himayelerinde eğitilen, seçilen uzman personelimiz sahaya çıkmak için hazırlık yapıyor. 64 personel, 4 jetski, 1 zodiac bot ile birlikte 44 farklı kulede teyakkuzda olacağız. Vatandaşlarımıza bu tarihe kadar denize girmemeleri ve tehlikeli hareketler sergilememeleri konusunda önemli bir uyarı yapıyoruz. Lütfen sizleri ve sevdiklerinizi riske atmayın” mesajına yer verildi.