Karasu

Çamur at izi kalsın

 

Küçük Karasu Mahallesi eski Muhtarı İbrahim İskender seçim döneminde kendisine yöneltilen suçlardan beraat etti. Muhtar İskender, “Zamanında haklılığımızı anlattık. Ancak anlamak istemeyenler oldu. ‘Çamur at izi kalsın’ yolunu izlediler. Ama bizim temiz olduğumuz mahkeme tarafından da tescillenmiş oldu” dedi.

 

BERAAT ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Mustafa İngenç’in seçim sürecinde kendisini ve muhtarlığını yıpratmaya yönelik olarak aleyhinde suç duyurusunda bulunduğunu ve bundan dolayı mahkeme açıldığını ifade eden eski Muhtar İskender, “İki yılı aşkın bir süreden bu yana devam eden mahkeme beraatla sonuçlandı. Seçimler kazanılır kaybedilir. Ama itibar kolay kazanılan bir şey değildir. İtibarıma yapılan saldırıdan tertemiz çıkmış olmanın onurunu yaşıyorum” dedi.

MAKAMLAR SİZİN OLSUN

İnsan şerefi için yaşar” diyen eski Muhtar İbrahim İskender, “Biz 60 yılı aşkın süredir devam eden hayatımızda en çok şeref kavramını önemsedik. Makam kazanmak için insanların itibarına saldırmakta bir sakınca görmeyenler kazandıkları makamı tepe tepe kullansınlar. Ancak bir seçim uğruna kimse kimsenin şerefine, haysiyetine söz söylemek hakkına, haddine sahip değildir. Bize bunu yaşatanlara hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir