Adalet Sarayı’nda kan verdiler

Karasu Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Çınarbay’ın önemli bir talebi üzerine Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi önderliğinde Karasu Adalet Sarayı önünden kan bağışı kampanyası düzenlendi.

 

SES GETİREN KAMPANYA

Karasu Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Çınarbay’ın önemli bir talebini Kızılay kısa sürede faaliyete geçirdi. Çınarbay’ın talebi üzerine Cuma günü Karasu Adalet Sarayı önünde Türk Kızılay çadırı kuruldu. Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi önderliğinde başlatılan kampanya birçok kişi tarafından dikkat çekti. Adalet Sarayı’nda görev yapan savcı, hakim, avukatların yanı sıra birçok vatandaş ve kurum amirleri de kampanyaya destek verdi. Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı ve Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği kampanya kapsamında kan bağışında bulunan kişilere Ekşi tarafından Kızılay hijyen kiti hediye edildi.

BAĞIŞTA KARASU ÖRNEK

Kan kampanyasını başlatan Cumhuriyet Başsavcısına ve bağışta bulunan herkese teşekkür eden Ekşi, “Adalet Sarayı önünde başlatılan kan kampanyası yoğun talep gördü. Karasu olarak halkımıza güvendiğimiz gibi devlet kurumlarının da bizlerin yanında olması bizleri onurlandırıyor. Karasu’da başlatılan kampanyanın tüm ilçelerimizde de devam edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Duyarlı vatandaşları kan bağışına davet eden Kan Bağış Uzmanı Selcan Keleş, “Sakarya ilimizin kan ihtiyacı artarak devam ediyor. Hastalarımızın ihtiyacını karşılamamız için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Sakarya’da Karasu örnek ilçelerden biri. Umarım herkese örnek bir kampanya olur. Kan stoklarımız hızla tükeniyor. Bu günlerde daha fazla desteğe ihtiyacımız var” dedi. Gülcan Elmalı