Spor

Bu kez farklı şekilde sahadayız

Bu kez farklı şekilde sahadayız

10 ilde yıkıcı etkiye neden olan iki depremin ardından ilk reaksiyon gösteren Karasuspor oldu. Felaketin ilk gününden itibaren sürekli sahada yer alan Karasusporlular şimdiye kadar 25 tır yardım malzemesini bölgeye ulaştırdı.

 

Karasu’dan ilk tır

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ilk depremin ardından kısa sürede organize olan ve Karasu Merkez’de açtıkları ofis ile hızlıca yardım malzemesi toplayan Karasusporlular şimdiye kadar 25 tırı deprem bölgelerine götürdü. Karasu’dan ilk tırı geçtiğimiz Salı günü Kilis’e gönderen Karasulular deprem bölgesindeki Gaziantep, Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere hemen tüm illere yardım götüren Karasusporlular ilk anda temel ihtiyaç malzemeleri ve gıda gönderdi.

İhtiyaca göre yardım

Bölgedeki ihtiyaçları tespit ettikten sonra yardımların yerine ulaşması için ekipler kuran Karasusporlular, öncelikli olarak giyim, ayakkabı ve battaniye topladı ve eşyaların depremzedelere ulaşması noktasında azami gayret gösterdi. İkinci etapta 2 tır patates soğanı deprem bölgesine götüren Karasusuporlular sonraki aşamada da odun kömür yardımlarını bölgeye götürmeye başladı. Topladıkları yardımları kendi ekipleri ile depremzedelere ulaştıran Karasuspor bu kez bir başka yüzü ile sahada yer aldı.

Görev tamamlanmadı

Bir yandan yardım toplayıp, toplanan yardımları yerli yerine teslim eden Karasusporlular, halen yardım toplamaya ve topladıklarını iletmeye devam ediyor. Ancak bir yandan da deprem bölgesinden aileleri Karasu’ya getiriyor ve buradaki ihtiyaçları ile ilgileniyor. Karasu’da şimdiye kadar 40 aileyi misafir eden Karasusporlular bu ailelerin ihtiyaçları ile de yakından ilgileniyor ve ailelerin gündelik ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında da azami gayret gösteriyor.

Duyarlılık devam etmeli

Yaşanan felaketin ardından misafir edilen depremzede ailelerin sayısının daha da artması bekleniyor. Karasu’ya getirilen ailelerin bundan sonraki ihtiyaçlarının karşılanması, ailelerin çocuklarının eğitimleri ve burada yaşayacakların mesleklerine göre işlere yerleştirilmesi konuları Karasusporluların takip edeceği konular arasında yer alıyor. Karasusporlular, şimdiye kadarki çalışmaları ile bir spor kulübünden çok daha fazlası olduklarını ortaya koymuş oldu.

Karasuspor deprem sonrası ilk reaksiyon veren Karasuspor oldu.
Karasuspor yardımları kendi ekibi ile dağıtıyor.
Karasuspor’a yardım yapanlar arasında her yaştan kitle bulunuyor. Çocuklar kumbaralarını getiriyor.