Karasu

Bu durumdan bıktık

 

Cuma günü Karasu’da etkisini gösteren yağış bazı sokakları sular altında bıraktı. Karasu Plaj Caddesi sakinlerinden Naci Yavuz, yaşanan su baskınlarından bıktıklarını belirtti.

 

ALTYAPI NEREDE

Karasu’da Cuma günü etkili yağış Kocaali yolu, Plaj Caddesi’ndeki bazı yol ve sokakları sular altında bıraktı. Karasu Plaj Caddesi’ne yaşayan Naci Yavuz, her yağış sonrası aynı durumu yaşadıklarını ve su baskınlarından bıktıklarını söyledi. Yavuz, “Yıllardır bu sokak ve paralel sokakları yağmur yağdığında su basıyor. Evimizden çizmesiz ne çıkabiliyoruz ne girebiliyoruz. Belediye yıllardır altyapı yatırımlarından bahsediyor. Yatırımı nasıl yapıyorlar bilemiyoruz” dedi.

 

ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ

Yavuz, “Turistik bir ilçede yaşıyoruz. Deniz yolundaki ışıklarda yağmur yağdığında araçlar mahsur kalıyor, trafik aksıyor. Artık bir çözüm üretilmeli. Yıllardır aynı sorunu yaşamaktan bıktık. Hangi çağda yaşıyoruz. Şehrin içinde böyle bir sorunla karşılaşmak anlaşılır gibi değil. Karasu Belediyesi bu konuya bir çözüm üretmeli. Bu sokak aynı zamanda SASKİ Karasu Şubesi’ne çıkmakta. Sokakta oluşan su havuzları nedeniyle fatura ödemeye dahi gidemiyoruz” ifadelerini kullandı.