Karasu

BMC yerine ASAŞ

 

Yapımından vazgeçilen BMC arazisi, alanda söz sahibi olan ASAŞ firmasına satıldı. Arazi iki ay içinde ASAŞ’a devredilecek. ASAŞ’ın Karasu’da nasıl bir proje uygulayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

 

TAMAMINI ALDILAR

Bir yandan sökümü ve nakli yapılan BMC arazisinin diğer yandan da devir işlemleri yapılıyor. Tosyalı Holding’in kendine ait yapıyı söküp nakletmesinin ardından arazinin tamamı ASAŞ firmasına geçecek. Bu nakil ve devir işleminin iki ay sürmesi bekleniyor. Bu süre içinde de ASAŞ’ın burası ile ilgili projesini açıklaması ve ardından yeni fabrikanın kurulması planlanıyor.

 

3-4 BİN ÇALIŞAN

ASAŞ firmasının Karasu’da kuracağı fabrikada zaman kaybetmeden üretime geçmesi ve bu esnada da 3 ile 4 bin arasında kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. Türkiye’nin 500 sanayi kuruluşu arasında 54’cülükte yer alan ASAŞ Alüminyum ekstrüzyon, mimari, kompozit, yassı mamüller, PVC pencere ve kapı sistemleri, panjur, kepenk ve tasarım ürünleri alanlarında faaliyet gösteriyor. ASAŞ yetkililerinin arazi devrinin gerçekleşmesinin hemen ardından proje uygulamasına geçmeleri ve kısa süre içinde üretim faaliyetine başlamaları bekleniyor.