Bizi biz yapan anlayışla

 

Kocaali Sivil Toplum Platformu yaptıkları sosyal çalışmalara maddi destek sağlayan firmaları ve şahısları işyerlerinde ziyaret ederek, bağışçılarını adlarına yaptırılan plaketleri taktim etti. Platform Sözcüsü Şerif Sarı, “Çalışmalarımızla bizi biz yapan anlayışla devam edeceğiz” dedi.

 

ZİYARET ETTİ

Kocaali Sivil Toplum Platformu yaptıkları sosyal çalışmalara maddi destek sağlayan firmaları ve şahısları işyerlerinde ziyaret ederek, bağışçılarını adlarına yaptırılan plaketleri taktim etti. Platform Sözcü Şerif Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İlçemiz Kocaali’de 2019’dan itibaren faaliyet gösteren bir oluşumuz. Oluşumumuzun önceliği çevre ve insan odaklı çalışmaları hayata geçirmekti. Bu doğrultuda bugüne kadar ilçemiz Kocaali’de, okullarda öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda, araç gereç başta olmak üzere, öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm eğitim ve eğitimi teşvik edecek materyelleri ve talepler doğrultusunda köy ve mahallelerimizde kamunun ortak kullanımında olan alanlarının varsa ihtiyaçlarını gidermek için yola çıktık. İlçemizin bütününde gıda kolileri başta olmak üzere ailelerimizin ihtiyaç duyduğu konulara talepler doğrultusunda dayanışma göstermeye ve talep gelmesi durumunda haberdar olduğumuz hastalarımıza kaynak temin etmek için gayret ettik” dedi.

 

DEĞERİ ÖLÇÜLMEZ

Bazı çalışmalarımızın değeri ölçülemez diyen Sarı “Platform olarak çalışmalarımızı talepler doğrultusunda bizimle dayanışma içerisinde olan bağışçılarımız sayesinde 3 yıl boyunca gerçekleştirebildik. Kurulduğumuz tarihten bu güne kadar yaptığımız “çevre ve sosyal” çalışmaların bazılarının değeri ölçülemez. Ancak 200 bin TL maddi kaynak karşılığı gıda ve bir kısmının bilgisini zaman zaman basınımız ve iletişim araçları üzerinden paylaştığımız araç gereçleri temin ederek ilgili noktalara aktarabildik” şeklinde konuştu.

 

HER KESİMDEN

Toplumun her kesiminden destek aldıklarını belirten Şerif Sarı “Bu çalışmaları yapmak için başvurduğumuz, kaynak talep ettiğimizde, ülkemizin bir bölgesinden başka bir bölgesine, Kocaali’mize el uzatan, verdikleri güçlü desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. İstanbul’da ve İzmit’te ticari faaliyetlerde bulunan iş insanları Necmetin Aydın, Mustafa Akbıyık, Lütfi Kolçak, Habip Karabacak ve çalışmalarımızdan haberdar olup farklı bölge ve ülkelerde yaşamlarını ve iş hayatlarını sürdüren, bizlere ulaşarak, yetiştikleri ilçelerine ilgilerini esirgemeyen hemşerilerimiz Av. Recep Hekimci, Çevre mühendisi Emrah Yılmaz, iş insanı Orhan Yılmaz, yönetici Sezgin Muslu’ya teşekkür ediyoruz. İlçede ticari faaliyetlerini sürdüren, ilçenin sosyal ve kültürel dayanışma ihtiyacı ortaya çıktığında her zaman destek olan iş insanları Reşat Tank, Hamza Dizdar, Mustafa Akbıyık’a ve ilçe dışında kamu görevlerinde bulunan bu nedenle adları ifade edemediğimiz hemşerilerimize,  az çok demeden bizlere ulaşarak dayanışma içerisinde bulunan kadınlara, emekleriyle geçinen ancak yaptığımız çalışmalara duyarsız kalmayarak destek sağlayan Kocaalili hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyoruz. İlçemize aracılığımızla aktardıkları kaynaklarla azda olsa hayatlarına dokunabildiğimiz aile, kişi ve öğrencilerimizin dua ve teşekkürlerini,  duyarlı basımımız aracılığıyla buradan bir kez daha iletiyoruz” dedi.

 

DEVAM EDECEĞİZ

Sarı açıklamasında “Ana bağışçı olarak bizlere her zaman destek olan bu değerli kişiler adlarına platform olarak yaptırdığımız plaketlerini teşekkürlerimizle birlikte taktim ettik. Bizi biz yapan anlayışla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak dayanışma gösteren bu değerli insanları biz unutmayacağız. Kendilerinin de bizleri unutmayacaklarını inanıyoruz. Bizi biz yapan sosyal çalışmalara, toplumla dayanışmaya talepler doğrultusunda sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.