Karasu

Bize soran yok

 

 

Manavpınarı’ndaki 103 ve 104 ada üzerinde bulunan alanlara karavan parkı kurulması ile ilgili meclis kararını eleştiren Manavpınarı Mahallesi Muhtarı Ali Çakmak, “Mahallemizle ilgili konuları Meclis’ten öğreniyoruz. O alana karavan parkı yapılmasının uygun olup olmadığı konusunda fikrimiz dahi alınmadı” dedi.

 

GETİRİSİ DÜŞÜK

Ocak Ayı Meclisi’nde gündeme gelen Manavpınarı 103 ve 104 ada üzerindeki mera alanına karavan parkı kurulması konusunun kendilerini doğrudan ilgilendiriyor olmasına rağmen, konudan meclis sonrasında bilgileri olduğunu söyleyen Mahalle Muhtarı Ali Çakmak, “Karavan turizmi getirisi en düşük turizm türlerinin başında geliyor. Bölgedeki insanların yöresel ürün satma umuduna karşılık 20 dönümlük bir meradan feragat etmemiz isteniyor” ifadelerini kullandı.

 

GÖTÜRÜSÜ GETİRİSİNDEN FAZLA

Mahallede çok uzun bir süre tartışma nedeni olan mera arazisinin çok daha verimli değerlendirilmesinin mümkün olduğunu da sözlerine ekleyen Çakmak, “Burasının getirisi götürüsünden daha az” ifadelerini kullandı. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise alanın düzenlemesinde Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın destek sözü verdiğini söyledi. Belediye Meclis Üyesi Leman Yanmaz da karavan turizminin bölgede ciddi bir hareketlenmeye neden olacağını ifade etmişti.