Eğitim

Birincilik Özkap’ın oldu

 

2021 yılının Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı ilan edilmesi dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Çanakkale Şiiri’ni ezbere okuma yarışma düzenlendi. Yarışmaya katılan Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Selin Özkap, seslendirdiği şiirle duygulu anlar yaşattı.

 

ŞİİRİ EZBERE OKUDULAR

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 2021 yılının Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı ilan edilmesi dolayısıyla Çanakkale Şiiri’ni ezbere okuma yarışması düzenlendi. Karasu İlçe Müftülüğü önderliğinde Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de düzenlenen yarışmada öğrenciler en iyiyi okumak için yarıştı. Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şiiri’ni ezbere okuma yarışması, Karasu Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert, Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Abdullah Çetin ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sümeyye Doğan’ın ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

ÖZKAP BİRİNCİ OLDU

Çanakkale Şiiri ezbere okuma yarışmasına, Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Rabia Karakaş, Şehed Akhasan, Selin Özkap ve Betül Çorlu katıldı. Seçim Komisyonu üyeleri Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert, Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Abdullah Çetin ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sümeyye Doğan tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından Mehmet Akif’in unutulmaz eserini en güzel şekilde okuyan Selin Özkap birinci oldu. Diğer öğrenciler ise ikincilik ve üçüncülük unvanına sahip oldu. Özkap birincilik ödülünü Karasu Merkez Cami İmam Hatibi Ali Sarımert’ten alırken, ikinci olan öğrenciler ödüllerini Çetin ve Doğan’dan aldı. Gülcan Elmalı