Sağlık

Bir hayata dokunacak

 

Derya Ergelen’in avukat adayı oğlu Şeref Berkay Şener, bir hastaya hayat verecek. Doku ikizini bulan 20 yaşındaki Şener, nakil işlemlerine de başladı. Şener, bir kişiye umut olacağı için heyecanlı ve mutlu olduğunu da belirtti.

 

DOKU İKİZİ

20 yaşındaki avukat adayı Şeref Berkay Şener, Karasu’da Tolga Eray için başlatılan ilik nakli kampanyasına katılmıştı. Eray ile dokusu uyuşmayan Şener, başka bir hastaya umut olacağını öğrendi. Anne Derya Ergelen sosyal medyadan yaptığı paylaşımla işlemlere başladığını duyurdu. Ergelen, “Sevgili Tolga Eray için çıktığımız yolda, oğlum Berkay’ın başka bir hastanın doku ikizi olduğunu öğrendik. Çaresizliğin, beklemenin ve umut etmenin ne anlama geldiğini geçmişte yaşadığımız hastalıklardan ve kayıplarımızdan çok iyi biliyorduk” dedi.

GURUR DUYUYORUM

İlik nakli için hastaneye yalnızca iki kez geldik” diyen anne Derya Ergelen, “İlkinde testler yapıldı ikincisindeyse ilik verdik. Sanıldığı kadar zor bir işlem olmadığı gibi aksine basit bir işlem olduğunu belirtmek istiyorum. Daha 20 yaşında, böyle bir farkındalığa sahip olduğu için oğlumla gurur duyuyorum. Toplumumuzun bu konuda bilinçlenip daha duyarlı olmasını kendim, oğlum ve bütün ilik bekleyen hasta ve hasta yakınları adına temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir