EğitimKarasu

Bir günde 77 öğrenci aşılandı

 

Ülkemizdeki salgın sürecinin sona ermesine katkı sağlamak ve gençlerin aşılanması anlamında bir farkındalık yaratmak amacıyla Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda aşılama çalışmasına başladı. Çarşamba günü yapılan uygulamada 11. , 12. sınıf ve mezun 77 öğrenci aşılandı.

 

İLK UYGULAMA TAMAMLANDI

Planlandığı üzere çarşamba günü Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nde kurulan aşı standında yapılan aşılama çalışması, öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. İlçede özellikle gençlerin aşılanması anlamında bir farkındalık çalışması yapmak istediklerini belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Salgın sürecinin bitmesi adına aşı olmaya teşvike katkı sağlamak amacıyla okullarda aşılama çalışmaları başladı. Gençlerimizin aşılanmasına ve ülkedeki salgının sona ermesine katkı sağlamak amacıyla başlattığımız aşılama çalışmasına gençlerimiz yoğun ilgi gösterdi” ifadelerini kullandı.

AŞILAMA DEVAM EDECEK

Öğrencilerin aşılama çalışmasına yoğun ilgisi olduğunu ve özellikle liselerde aşılama çalışması yapmayı planladıklarını belirten Turhan, “Bundan sonraki günlerde diğer okullarda da aynı uygulamayı yapmaya devam edeceğiz. Okullarımızın biran önce açılması ve öğrencilerimizin okulları tekrardan şenlendirmesi için Karasu’da çeşitli bölgelerde aşılama çalışmaları devam edecek. Bizleri yalnız bırakmayan Karasu İlçe Kaymakamlığı’na, Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ve Karasu Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne teşekkür ederim” dedi.

SPORCULARA AŞI DESTEĞİ

Eğitimden ve spordan uzak kaldığımız bu dönemde salgının önüne geçilmesi için aşılama çalışmasının önemini bir kere daha vurgulayan Karasu Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç bu konuda İlçe Kaymakamlığıyla birlikte destek sağladıklarını söyledi. Ataç, “Sporcu öğrencilerimizin aşılanması için biz de bu uygulamaya ilçemiz sporcularını yönlendiriyoruz. İlçemizdeki spor faaliyetlerine hızla devam edilmesi konusunda hasret içerisindeyiz. Umuyorum ki sporcularımız sağlıklı bir şekilde spor faaliyetlerine devam edecekler” şeklinde konuştu. Tuğçe Erdem