Beş dalda Karasu’yu temsil edecekler

Beş dalda Karasu’yu temsil edecekler

Karasu’da düzenlenen ortaokullar arası zeka oyunları turnuvasının birincileri Sezi Eratik Ortaokulu’nun öğrencileri oldu. Beş dalda birinciliği kimseye kaptırmayarak ilçe birincisi olan öğrenciler Sakarya’da düzenlenecek turnuvada Karasu’yu temsil etmeye hak kazandı.

Planlı ve istikrarlı çalıştık

Karasu Sosyal Gelişim Merkezinde düzenlenen ortaokullar arası zeka oyunları turnuvasında beş dalda ilçe birincisi olan Sezi Eratik Ortaokulu Öğrencileri Sakarya’da düzenlenecek turnuvada Karasu’yu temsil edecek. Düzenlenen turnuvanın ardından açıklamada bulunan Okul Müdürü Erol Cantürk, “Okulumuz İngilizce Öğretmeni Mehmet Ersöz danışmanlığında müsabakalara hazırlanan öğrencilerimizin tamamının kendi kategorilerinde ilçe 1’incisi olup il finaline hakkını elde etmesi başarının tesadüf olmayıp, planlı ve istikrarlı çalışmanın bir sonucu olduğunu göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Kısıtlı imkanlarla başardık

Konuşmasına devam eden Sezi Eratik Ortaokul Müdürü Erol Cantürk, “Okulumuzda öğrenci sayısının fazlalığı nedeniyle sosyal etkinlikler için ayırabileceğimiz salon bulunmadığı halde küçük bir odayı zeka oyunları salonuna dönüştürerek kısıtlı imkanlarla çalışmalarını devam ettiren öğretmenimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Öğrencilerimizin göstermiş oldukları başarının okul müdürlüğü tarafından ödüllendirilmesi amacıyla öğrencilerimiz ve danışman öğretmenimiz yemeğe götürülmüş, ayrıca öğrencilerimize sosyal etkinlik başarı belgesi taktim edildi” şeklinde konuştu.

Karasu’yu temsil edecek

Sezi Eratik Ortaokulu Danışman Öğretmeni Mehmet Ersöz öğrencileri ile gurur duyduğunu belirterek, “Öğrencilerimizin ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Sakarya’da düzenlenecek olan turnuvada yarışacak öğrencilerimize başarılarının devamını diliyorum” dedi. Sezi Eratik Ortaokulu 5/YDA sınıfı öğrencisi Nisa Özden Reversi dalında, Alperen Yavaş 7/A sınıfı öğrencisi Kulami dalında, Hasan Alparslan Yazıcı 7/A sınıfı öğrencisi Küre dalında, Nezir Karadeniz 8/B sınıfı öğrencisi Pentago dalında, Mert Çindir 8/C sınıfı öğrencisi Mangala dalında Karasu birincisi olarak Sakarya’da düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı.