KarasuSiyaset

Belediyeler hizmet etme yeridir

 

32 Evler’deki sahanın kullanımı konusunda bir takım tartışmaların kulaklarına geldiğini belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Sahanın aydınlatma masrafı gerekirse Karasu halkı adına kullanılan bütçeden temin edilmelidir. Belediyeler hizmet etme yerleridir. Aydınlatma gençler için kullanılmayacaksa ne için ve ne zaman kullanılacaktır?” dedi.

 

UYGULAMADAN VAZGEÇİLMELİ

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 32 Evler mevkiindeki gençlerin kullanımı için yapılan aydınlatmalı sahanın kullanımı konusunda bir takım tartışmaların kulaklarına geldiğini söyledi. Kara, “Sahanın aydınlatma masrafları gerekçe gösterilerek ilçemizin gençlerinin spor faaliyetinin gündüze çekilmesi istenmektedir. Gençlerin spor yapması için kurulmuş tesisin gençlerden esirgenmesi manasına gelecek olan bu uygulamadan vazgeçilmeli, tesis gençlerin kullanımına sunulmalıdır” dedi.

 

NE ZAMAN KULLANILACAK

Tesiste aydınlatma varsa bu gençlerin gece spor yapmasına imkan sağlamak içindir” diyerek sözlerine devam eden Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bunun bir bedeli olacaksa bu bedel Karasu halkı adına kullanılan bütçeden temin edilmeli, gençlerin spor yapmasına imkan sağlanmalıdır” sözlerini kullandı. Başkan Kara, “Belediyeler kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında yer alır. Belediyeler hizmet etme yerleridir. Aydınlatma gençler için kullanılmayacaksa ne için ve ne zaman kullanılacaktır?” sözlerini kullandı.

 

ADIM ADIM 2023

Başkan Kara, “Hafta sonu Adım adım 2023, il il Anadolu programımız çerçevesinde Sakarya’da MYK üyelerimiz ve TBMM Grup Başkanvekilimiz Sakarya ziyaretinde bulunmuştur. Bu ziyaretler çerçevesinde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız ile bir araya gelinmiş, Genel Merkezimizin politikaları halkımıza aktarılmış, halkımızın talepleri gerekli çalışmalar yapılmak ve Genel Merkezimize aktarılmak üzere not alınmıştır. Bu çalışmalar esnasında halkımızın gösterdiği teveccüh bizim çalışma azmimizi artırmıştır. Halkımızın talepleri ve istekleri başımızın üstündedir” ifadelerini kullandı.

 

SÖZ KONUSU DEĞİL

Şunu da net bir şekilde ifade etmek isterim ki Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu çalışmalarının seçim ile bir ilgisi yoktur” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “MHP’nin Cumhur İttifakı’ndan milim sapması söz konusu değildir. Seçimler Lider Devlet Bahçeli’nin de defalarca dile getirdiği gibi 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ülkücülerin halkla buluşması sokağın boş olmadığını gösterir. Milliyetçi Hareket Partisi dün de bugün de yarın da sahadadır” diye söyledi.

 

KABUSA DÖNÜŞÜR

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Geride kalan hafta ülke gündemini ekonomi döviz ile meşgul olmuştur. Döviz fiyatlarındaki spekülatif dalgalanma önce medya ve sosyal medya üzerinden, konuşulan tek konu haline getirilmiş, sonrasında Gezi hayali ile yanıp tutuşanlar hızını alamamış ve kendilerini sokağa atma cüretini göstermiştir” dedi. Kara, “Her defasında demokrasiden dem vuranlar sokakta neyin hakkını aramaktadır? Herkes sokağa çıksa, her birey sloganlar atsa, sabahlara kadar da sokakta yatsa dolar mı düşecektir? Çözümün parçası olmak gibi bir gayreti olmayanlar sorunun parçası olmak için fırsat kollamaktadır. Masum vatandaşlarımızı önlerine katanlar her kriz döneminde ellerini ovuşturmakta, her krizi fırsata çevirme gayretinde olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmamıştır. Sokakta kaybedilecek ülkemiz yoktur. Kurduğunuz hayaller kabusa dönüşür” diyerek açıklamasını sonlandırdı.