Karasu

Belediye’de yeni sistem

 

2022 yılının Mart ayında görevinde üçüncü yılını tamamlayacak olan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Salı günü ilçe basınıyla bir araya geldi. 50’nin üzerinde ilçede yapılan ve belediye hizmetlerinden memnuniyeti ölçmeyi hedefleyen anketi de değerlendiren Sarı, yeni bir sistemi hayata geçirmek için çalışmalara başlandığını belirtti.

 

e-BELEDİYE’YE GEÇİŞ

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Salı günü ilçe basınıyla bir araya geldi. Bugüne kadar yapılan çalışmaları anlatan Sarı, “Seçim dönemi ben sadece bir söz vermiştim. O da belediyenin itibarını geri getirmekti. Yapılan anketlerle gördük ki sözümüzü tutmayı başarmışız” dedi. Belediyeyi 141 milyon TL borçla aldıklarını yineleyen Sarı, “Personelimizin maddi sıkıntısını çözüp, Karasu’yu modernize edebilmek için çabaladık. Bunu da layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Biz işimizi özenli ve kaliteli yapıyoruz” dedi. Sadece Karasu’yu değil, belediyeyi de modern hale getireceğini belirten Sarı, e-Belediye’ye geçiş yapılacağını ve tüm işlemlerin internet üzerinden gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

 

ulakBEL SİSTEMİ

Yapılan toplantıda, ARGE ve memnuniyet üzerine yapılan anketten de söz eden Başkan Sarı, vatandaşın sorununu iletmesi ve geri bildirim alması oylamasında yüzde 30’larda kaldıklarını belirtti. Sarı, “Bu konu üzerinde hemen çalışmalara başladık. ulakBEL diye bir sistem kuracağız ve sorunu çözeceğiz” dedi. Yeni sistem için bir ekip kuracaklarını da söyleyen Sarı, “Vatandaşlarımız sorunu mail ya da telefon yoluyla iletecek. Görevli arkadaşlar o birim başkan yardımcısına ve müdüre sorunu iletecek. Konu incelenecek ve vatandaşa konu ile ilgili geri dönüş yapılacak. Böylelikle Karasu Belediyesi’nin geçmiş dönemde kaybolan kurumsal güvenilirliğini de geri kazanmış olacağız” dedi.