Siyaset

Belediyede mesai saatleri pandemiye uydurulmalı

 

Karasu Belediyesi’nde mesai saatlerinin halen 09:00-17:00 olmasını eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, devlet tarafından alınan tedbirlere belediyenin uymasının zorunlu olduğunu söyledi.

 

DÜZENLEMEYE UYULMALI

Tedbirler kapsamında mesai saatlerinin düzenlenmesi gerektiğini dile getiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında kamu kurumlarındaki mesai saatleri revize edilmiş, vatandaşlardan da mecbur kalmadıkça kurumlara gitmemeleri istenmiştir. Ayrıca bilindiği gibi 10 yaşın altında çocuğu olan bayan personel bir saat erken çıkma hakkına sahip görülmüştür. Karasu Belediyesi’nin mesai saatleri konusunda yeterli düzenlemeyi yapmadığı açıktır. Karasu Belediyesi de pandemi sürecinde mesai saatlerini Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda ayarlaması ve personelin sağlığını öncelemesi gerekmektedir” dedi.

SAĞ DÖNDÜĞÜNE ŞÜKRETMELİ

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye ziyareti sırasında Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısı düzenlemiştir” diyen Başkan Kara “Düzenlenen toplantının ardından yapılan basın açıklamasında haddini aşan Yunan Dışişleri bakanı toplantı esnasında her ne kadar hak ettiği yanıtı almış olsa da ülkemizde bu hadsizliği yapabilecek cüreti bulması düşündürücüdür. Türk halkının misafirperverliğine güvenen Yunan Bakan ülkesine sağ salim dönmüş olmanın kıymetini bilmelidir. Kendisine Türk Halkının sabrının sınırını zorlamamasını da salık vermek isteriz” diye konuştu.

SORGULAMAK DOĞRU DEĞİL

Tüm dünya gibi ülkemizde de koronavirüs salgını sürmektedir. Bu noktada sürdürülen mücadelenin sorgulanması doğru değildir” diyen MHP İlçe Başkanı Kara, “Dezenformasyon amaçlı, çözüme hiçbir katkısı olmayan, art niyetli bilgi paylaşımlarının salgının önlenmesine katkı sağlaması beklenemez. Bu ülkede bilim kurulu ışığında önlemler alan bir idare vardır ve bu meşru idarenin almış olduğu kararlar uygulanmalıdır. Bu noktada temel öneri olan maske mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmeli aşı silahına sarılmalıdır. Aşı randevusu alan vatandaşların randevuya riayet etmesi ise iki mesuliyet getirmektedir. Randevu konusu koronavirüs ile mücadele açısından önem taşıdığı kadar aşıların ziyan edilmesi durumunda milli servet açısından da önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.

VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ

Devletin patates ve soğan dağıtmasının iki taraflı bir memnuniyet sağladığını da sözlerine ekleyen Münir Ali Kara, “Patates ve soğan üreticisinin depolarında kalan ve üreticinin mağdur olmasına neden olan mahsul devlet tarafından satın alınmış ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmaya başlanmıştır. Mübarek ramazan ayında hem üreticinin hem de düşkün durumdaki vatandaşın yüzü gülmüştür. Devletin bu noktadaki duruşunu takdir etmek yerine eğlence konusu etmeye kalkanlar da kamuoyundaki karşılıklarını yitirmektedir” şeklinde konuştu.

MİZAH EDİYORLAR

Kamuoyunu bir süreden bu yana meşgul eden ‘128 milyar dolar nerede’ sloganı ile ilgili de bir iki şey söylemek isterim” diyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Kara, “Devlet yönetimi sağa sola pankart asmak, sosyal medyada espri yapmak, ortalığı karıştırmak değildir. Ülke yönetimi mizah etmek, fıkra anlatmak değildir. Devlet yönetimi ciddi bir iştir. Ciddiyetten uzak olanlar devlet yönetimine talip olduklarında vatandaş da onlarla mizah edecektir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.