Karasu

Belediye yeni projesini tanıttı

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Cuma günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü Projesi’ni Karasu esnafına tanıttı. Sarı, “İlçe merkezinde binaların altında imalathaneler var. Bu da şikayetlere sebep oluyor. Bu yüzden böyle bir proje geliştirdik” diye konuştu.

 

ŞİKAYETLER SON BULACAK

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Cuma günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü Projesi’ni Karasu esnafına tanıttı. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Şikayetlerin yanı sıra üretimle ilgili bir ihtiyaçta söz konusu. Bu ihtiyaçların da karşılanması lazım. Bu nedenle Karasu Belediyesi olarak bu şikayetlere son vermek ve üretime hız kazandırmak adına bir proje geliştirdik. Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü adını verdiğimiz projemizi değerli esnafımızın beğenisine sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

 

SANAYİ KALDIRILMAYACAK

Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü Projesi’nin tanıtımını yapan Sarı, “Bu projemizle birlikte şehrin göbeğinde şikayetlere sebep olan üretim yerlerini bir araya toplayarak verimi arttırmayı hedefliyoruz” dedi. “Karasu esnafıyla bir araya gelerek fikir alışverişi amacı güttüklerini “ifade eden Sarı, “Sanayi esnafımızla bir araya geldiğimizde esnafımız üretim için yeterli kapasitede dükkanlarının olmadığını belirtti. Bu istek ve şikayetler doğrultusunda bu projenin temelleri atıldı. Esnafımızın aklına kesinlikle, mevcut sanayi kaldırılıyor mu sorusu gelmesin. Böyle bir düşünce aklımızın ucundan bile geçmedi” ifadelerini kullandı.

 

ÇÖZÜM ORTAYA KOYUYORUZ

Bir çözüm ortaya koymaya çalıştıklarını belirten Sarı, “Geçici ve bypass işlerden hoşlanmam. Bu proje de bunun kanıtı olacak. Yıllar boyunca esnafımıza hizmet verecek Sanayi ve Ticaret Kampüsü tasarladık. Günümüz şartlarında böyle bir yere ihtiyaç var ve biz bu ihtiyacı ortadan kaldırmak için bir adım attık. Bu adımı atarken de buradan bir rant sağlayalım, bir gelir elde edelim telaşımız asla yok. Bütün sanayinin bir bölgede olması gerektiği kanısındayım. Bölgemize katkı sağlayacak modern bir projenin altına imza attık” dedi.

 

ÖNYARGILAR ORTADAN KALKACAK

Konuşmasının ardından proje detaylarını açıklaması için sözü Karasu Belediyesi Şehir Plancısı Nadir Doğan’a veren Sarı, “Projenin detaylarını duydukça önyargılar ortadan kalkacak” dedi. Sarı’nın ardından bilgilendirmede bulunan Karasu Belediyesi Şehir Plancısı Nadir Doğan, “Projemizi gerçekleştirmeyi düşündüğümüz yer, mevcut Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen doğusunda kalan bir bölge. Proje alanımız ulaşım açısından çok rahat bir konumda. Projemiz 370 dönümü kapsayacak büyük bir proje” ifadelerini kullandı.

 

4 BÜYÜK ANA BÖLGE

Doğan, “Planlama alanında, yaklaşık 14 hektarlık bir alan Küçük Sanayi ve Ticaret Alanı olarak tasarlandı. Proje, 4 büyük ana bölgeden oluşuyor. Bu alanlarda 100, 150 ve 200 metrekarelik üç farklı tipolojide yapı birimleri oluşturulmuştur” ifadelerini kulandı. Doğan, “Proje toplamda 582 birimden oluşuyor. Her bir birimin önünde kendilerine ait büyük bir alan mevcut. Dükkanlar tam donanımlı olarak tasarlandı. Esnafımızın her türlü ihtiyacı düşünüp ona göre planlandı” diye konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)