Siyaset

Belediye Başkanını halk belirler

Belediye Başkanını halk belirler

31 Mart Yerel Seçimlerinde Karasu Belediye Başkan Adayı olan Recep Özdemir, “Siyasi partilerin karar vericileri Karasu’nun kaderini belirlememeli. Halk kendi geleceğini tayin edecek bilgi ve birikimde. Karasu’nun Belediye Başkanını Ankara değil Karasu Halkı tayin eder” dedi.

Halk karar verir

31 Mart Yerel Seçimleri için Karasu’dan Belediye Başkan Adayı olan Recep Özdemir, Karasu’nun kaderinin Karasulular tarafından belirlenmesi gerektiğini söyledi. Belediye başkanlığının tayin edilen bir makam olmadığını da dile getiren Özdemir, “Belediye başkanı sanki atanan bir şey gibi algı oluştu. Böyle bir şey halk iradesine hakaret olur. Halk kendini idare edecek isimleri seçme hakkına sahiptir ve bu hak devredilemez” ifadelerini kullandı.

Borcumuz var

Karasu’da yetişen insanların ilçeye borcu olduğunu söyleyen Başkan Adayı Özdemir, “Bu ilçede yetişen, bu ilçenin imkanlarından istifade eden insanların belli bir seviyeye ulaştıktan sonra ilçeye hizmet etmesi gerekir. Biz şimdiye kadar Karasu’nun pek çok imkanından istifade ettik. Bu sayede kendimizi geliştirdik, ilçenin imkanları ile ticaret yaptık. Bundan sonra aldıklarımızın karşılığını verme ve ilçeye hizmet etme zamanı. Bizim hazırlığımız bu yönde” dedi.

Geleceği planlıyoruz

Karasu’nun vizyon sahibi idareciler tarafından idare edilmesi gereken kıymetli bir yer olduğunu söyleyen Başkan Adayı Özdemir, “Biz Karasu’nun bugünden yarınını planlıyoruz. Yaptığımız  programla Karasu’nun önümüzdeki 50 yılını şekillendireceğiz. İlçemiz potansiyeli son derece yüksek ancak bilinçsiz ellerde ziyan olabilecek bir durumda. Önümüzdeki süreci ilçemiz için bir fırsat olarak görüp, bilimsel karşılığı olan projeler ortaya koymak gerekli” diye konuştu.

Çalışmaya başladık

Adaylığının hangi partiden olacağına ilişkin görüşmelerinin devam ettiğini ve bunların da şekillendiğini söyleyen Recep Özdemir, “Halk iradesine saygı gösteren, halkı önceleyen ve insan odaklı anlayışla hareket eden bir siyasi parti ile seçime girmeyi planlıyoruz. Bunu da çok kısa bir süre sonra kamuoyu ile paylaşacağız. Karasu, büyük değişim için hazır, iradesini sandığa yansıtmak için hazır. Karasu insan odaklı ve vizyoner projelere hazır” ifadelerini kullandı.