Siyaset

Akraba kapı kapı geziyor

Akraba kapı kapı geziyor

Yeniden Refah Partisi Kocaali Belediye Başkan Adayı Recep Erdoğan sahada kimsenin olmamasının avantajını sonuna kadar kullanıyor. Erdoğan, diğer partiler adaylarını tespit ettiğinde tüm mahalleleri en az bir tur ziyaret etmeyi hedefliyor.

Düğünleri geziyor

Ak Parti’de aday adaylık süreci devam ediyor. CHP henüz aday adaylık sürecini başlatmadı. Kocaali’de Belediye Başkan Adayı olarak Kemal Din’i ilan eden İyi Parti ise tam manası ile startı vermedi. Yeniden Refah Partisi’nden Kocaali Belediye Başkan Adayı olan Recep Erdoğan da bu ortamda yol haritasını çıkardı. Mahalle gezilerine başlayan Erdoğan, gündüzleri toplantılar, sivil toplum ve esnaf ziyaretlerinde bulunurken, geceleri de hasta ziyaretleri ve ev buluşmalarında bulunuyor. Akraba, hafta sonları düğünleri kaçırmamaya gayret ediyor.

Sahada ilgi görüyoruz

Adaylığının açıklandığı günden itibaren ekip oluşturduklarını ve yol haritasını belirlediklerini söyleyen Erdoğan, “Biz doğduğumuz günden bu yana siyasetin içindeyiz. Vatandaşlarla bir aradayız. Gerek muhtarlık dönemimizde gerekse siyasetin içinde olduğumuz dönemde hep samimi olduk. Kimse ile çıkar ilişkisi kurmadık. Bilindik tabiri ile kimseye siyaset yapmadık. Olduğumuz gibi olduk. Bunun karşılığını da sahada görüyoruz. Aday olduğumuzu öğrenenler yanımızda yer almak için gayret ediyor ve bizim için ne yapabileceklerini soruyor” dedi.

Seçim çalışması değil

Kendisinin sosyal hayatın içinde hep var olduğunu da sözlerine ekleyen Recep Erdoğan, “Şu anda sahadaki çalışma olarak görünen etkinliklerimiz seçim faaliyetlerimiz içinde yer almıyor. Ben zaten hasta ziyaretlerinde bulunan, esnafla zaten hep iç içeyim. Düğün ve cenazelerin tamamına iştirak ediyorum. Bunları seçim dönemlerinde, siyasetin gereği olduğunu düşündüğü için bu ziyaretlerde bulunanla samimi olanı halk çok kolay ayırt ediyor” ifadelerini kullandı.

Erbakan’la görüşeceğiz

Bir yandan saha çalışmalarına devam ederken diğer yandan da Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi ile koordineli şekilde adımlar atmaya devam ettiklerini söyleyen Başkan Adayı Erdoğan, “Genel Merkezimizin kararları doğrultusunda seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sürekli parti genel merkezimiz ile istişarede bulunuyor ve sahada da bu doğrultuda faaliyet gösteriyoruz. Önümüzdeki günlerde parti genel merkezimizi ziyaret edip Genel Başkanımız Fatih Erbakan ile istişarede bulunacağız” şeklinde konuştu.