Siyaset

Talep gördüğüm için aday adayı oldum

Talep gördüğüm için aday adayı oldum

Türkiye Özel Kalem Müdürleri Derneği eski Başkanı ve Beykoz Belediyesi’ndeki görevindeyken kendisine Kocaali Belediye Başkan Aday Adayı olması yönünde teklifte bulunulduğunu söyleyen Mehmet Abay, “Kocaali’ye bir şekilde hizmet etmek istiyordum. Kıramayacağım kişilerden gelen teklifi değerlendirdim” dedi.

Emekli olacaktım

Beykoz Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü başta olmak üzere pek çok görevde bulunduğunu ve bu sene sonunda emeklilik planları yaptığını söyleyen Mehmet Abay, “İzne ayrıldığım dönemde kıramayacağımız siyasi büyüklerimizden Kocaali Belediye Başkan Aday Adayı olmamız yönünde teklif aldık. Bunun zaman içinde şekillenmesi dolayısıyla da görevimizden ayrıldık ve sahaya çıktık. Amacımız emeklilik sonrasında bir şekilde Kocaali’mize hizmet etmekti. Bunu da Belediye Başkanı olarak yapmak istiyoruz” diye konuştu.

İstişarede bulunduk

Kendisine teklifte bulunulmasının ardından yakın çevresi ve siyasi büyükleri ile istişarede bulunduğunu söyleyen Abay, “Büyüklerimiz de bize ‘Besmeleni çek yola çık’ demeleri üzerine biz de yola çıkmaya karar verdik. Aday adaylık çalışmalarımıza başladığımızda gerek parti tabanında gerekse vatandaşlarımızda ciddi bir heyecan olduğunu gördük. Beklentimizin üstünde ilgi gördüğümüzü söyleyebilirim. Bu süreçte bir yandan Ankara’daki görüşmelerimizi sürdürürken bir yandan da saha çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz” şeklinde konuştu.

Herkesle uyumluyuz

Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana teşkilatın içinde olduğunu da sözlerine ekleyen Abay, “Bizim Kocaali ile bağımız hiçbir zaman kesilmedi. Teşkilat bağımız ise belediyenin ve belediyeciliğin içinde olmamız dolayısıyla eksik olmadı. Hem partili kimliğimiz hem de Kocaalili kimliğimiz hep üstümüzde oldu. Şimdi bu iki kimliği birleştirip ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmet etmek gayesindeyiz. Bunda da başarılı olacağımızı ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Projelerimiz hazır

Kocaali’nin kendi imkanlarının yanı sıra dış kaynakların da kullanılması gerektiğini söyleyen Abay, Kocaali’nin her alanda hizmet etmeye müsait olduğunu söyledi. İlçeye yönelik pek çok projelerinin olduğunu bunlarla ilgili ön görüşmeleri de tamamladıklarını söyleyen Abay, “Biz ilçemizin potansiyellerini de handikaplarını da çok iyi biliyoruz. İlçemize hizmet etmek için gereken bilgi, birikim ve bağlantılara sahibiz. Bunları ilçemizin lehine kullanmaya da hazırız. Genel Merkezimiz takdir, halkımız teveccüh, Yüce Allah da izin ederse tüm projelerimizi gerçekleştirip ilçemizi hak ettiği yere getireceğiz” dedi.