Başkanların gündemi hastane

 

 

Karasu’da faaliyette bulunan siyasi partilerin temsilcileri Zümrüt Otel’de bir araya geldi. İlçedeki hastanenin durumunun incelendiği toplantıya ilçe başkanlarının yanı sıra Karasu Hastane Hizmetleri Derneği temsilcileri de katıldı.

 

BİRLİK ORTAMI

Ak Parti, CHP, MHP, BBP, Saadet, Gelecek, Deva, Yeniden Refah Parti temsilcilerinin katıldığı toplantıya İyi Parti mazeret göstererek iştirak etmedi. Basına açık gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak ilçe başkanlarının daha sık istişarede bulunması ve siyaset dışında, Karasu menfaatleri noktasında birlikte hareket etmesi kararlaştırıldı. BBP Başkanı Hasan Eminoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Karasu Devlet Hastanesi’nde yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları gündeme geldi.

ALTUNTAŞ BİLGİLENDİRDİ

Karasu Hastane Hizmetleri Derneği Başkan Yardımcısı Samet Altuntaş’ın da katıldığı toplantıda hastanenin temel problemleri ve çözüm yolları konuşuldu. İlçe başkanlarına bilgi veren Altuntaş, hastanede ekipman eksiğinden önce uzman kadronun zenginleştirilmesi ve gelen doktorların ilçede kalmasının sağlanması gerektiğini söyledi. Altuntaş hastane yönetimi ile sıkı ilişkiler kurulması durumunda eksiklerin daha iyi tespit edilebileceğini ve sorunların çözümünde siyaset mekanizmasının devreye girmesinin önemli olduğunu söyledi.

ZİYARETLER

Toplantı sonunda ilçe başkanları, Karasu Devlet Hastanesi’ne ziyarette bulunmayı, ardından sorunlara müdahil olunması kararlaştırdı. Her parti temsilcisinin söz aldığı ve sorunların çözümü noktasında işbirliği içinde olmayı kararlaştırdığı toplantıların daha sık tekrarlanması konusunda da görüş birliği sağlandı. Toplantıda Karasu çıkarları söz konusu olduğunda siyasi bakış açılarının bir kenara bırakılması ve birlikte hareket edilmesi de karara bağlandı.