Karasu

Başkan Sarı’dan Sözer’e hediye

 

Geçtiğimiz günlerde vatandaşlara saldıran köpeği yakalamak için olay yerine giden ve köpeğin saldırısına uğrayarak kolundan yaralanan Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü Geçici Hayvan Barınağı Personeli Oktay Sözer’e, Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından hediye altın verildi.

 

ALTIN HEDİYE ETTİ

Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü Geçici Hayvan Barınağı Personeli Oktay Sözer, geçtiğimiz günlerde görevi başındayken bir köpeğin saldırısına uğramış ve kolundan yaralanmıştı. Vatandaşlara saldıran köpeği yakalamak için ihbar üzerine olay yerine giden ve köpeğin saldırısına uğrayan Sözer’e, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı altın hediye etti. Çarşamba günü Başkanlık makamında Sözer’i ağırlayan Başkan Sarı, “Hem köpeğe zarar vermediğinden dolayı hem de yaralanmasına rağmen görevini fazlasıyla yerine getirdiği için Sözer’e teşekkür ederim” dedi.

 

CANI PAHASINA

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bizim görevimiz sadece yol ve kaldırım yapmak değil. Yaşadığımız bu olayla böyle olmadığını bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Belediyecilik özveri ve fedakarlık isteyen bir iştir. Yaşanan bu üzücü olayın tek tesellisi ise hem çalışma arkadaşımıza hem de sokaktaki can dostumuza bir zarar gelmemiş olmasıdır. Sözer, canı pahasına sokak hayvanını araca koyarak barınağımıza getirmiştir. Kendisine tekrardan hem geçmiş olsun diyorum hem de bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Umarız bu tarz olaylar bir daha yaşanmaz” ifadelerini kullandı.

 

DURUMU HİSSETTİ

Geçici Hayvan Barınağı Personeli Oktay Sözer ise, “Vatandaşlarımızın güvenliği ve sağlığı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. O gün ihbar üzerine mahallemize gittik. Köpeği severek almaya çalıştım ama o bu durumu hissetti. Köpeği tutmamla birlikte kolumu ısırması bir oldu. Herkes köpeği bırakmamı söyledi ama bırakamazdım. Çünkü o esnada zarar da verebilirdim. Köpeğe de zarar vermeden ne olursa olsun onu oradan almam gerekiyordu. Uzun uğraşlar sonucunda da aldım ve barınağa götürdüm. Köpeğin sağlık durumu iyi. Çok şükür biz de iyiyiz” dedi. Sözer, Başkan Sarı’ya da teşekkür etti. Bahar Kaya