Başkan Ekşi Karasu’ya seslendi

 

Türk Kızılayı Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi, Kızılay için yardım kampanyası başlattıklarını belirterek Karasu halkına seslendi. Ekşi, “Filistinli kardeşlerimizin bize ihtiyacı var. Onlara yardım elimizi uzatmalıyız” dedi.

 

TEK VÜCUT OLUNMALI

Filistin yaralı uzat elini sloganıyla Kızılay Genel Merkezi’nin yardım kampanyası başlattığını belirten Türk Kızılayı Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi, basın açıklamasında bulundu. Başkan Ekşi, “Filistinli kardeşlerimiz zor durumda. Filistin bizim kutsal topraklarımız ve yok edilmek üzere. İslam alemi bu konuda ayaklanmalı, bir araya gelmeli ve tek vücut olmalıdır. Yaşadığımız olay çok acı bir durum. Kutsal günlerimiz de bile insanlığa saygısı olmayan adına devlet demekten imtina ettiğim İsrail’i kınıyorum. İsrail kutsal demeden insanları katletmekten geri durmuyor” diye belirtti.

ELİMİZDEN NE GELİRSE

Bizler elleri kolları bağlı bir toplum, devlet değiliz” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Adem Ekşi, “Elimizden geleni yapmamız lazım. Genel siyaseti büyüklerimiz düşünecektir. Onların atacağı adımların her zaman yanındayız ve arkalarındayız. Bizlerin yapması gereken Türk Kızılayı Karasu Şubesi olarak kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaktır” dedi. Yardım kampanyasının tüm Türkiye’de 1 hafta önce başlatıldığını belirten Ekşi, “Hesaplarımızda ilk etapta 35 milyon gibi bir rakam toplandı ve Filistin’e yardım elimizi uzattık” ifadelerini kullandı.

BİZE İHTİYAÇLARI VAR

Başkan Ekşi, “Hastane, sağlık ocağı, aşevi, yıkılan binalarımızın tadilatlarını karşılamak için Kızılay her an, her dakika faaliyette. Kampanyamız hala devam etmektedir. Siz basının aracılığı ile halkımıza seslenerek Karasu’dan da destek beklediğimizi belirtmek istiyorum. Buna Filistin’deki kardeşlerimizin ihtiyacı var. Yardımlarımızı İster banka aracılığı ile isterseniz Karasu Kızılay şubemize uğrayarak makbuz karşılığında yapabilirsiniz” dedi. Ekşi, “Yardımda bulunmak isteyenler FİLİSTİN yazarak 2868’e 10 TL bağışta bulunabilir ya da TR 4800 0100 2110 0000 2868 5254 TL, TR 2100 0100 2110 0000 2868 5255 USD, TR 9100 0100 2110 0000 2868 5256 EURO Iban numaralarından kardeşlerimize yardım elini uzatabilirsiniz” açıklamasında bulundu.  Gülcan Elmalı