EğitimKarasu

Başarı yüzdemiz artıyor

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgisayar ve Ağ Sistemleri Yöneticisi Ali Özdemir, 2022 yılı üniversite yerleştirme sonuçlarıyla ilgili istatistik sonuçlarını paylaştı. Özdemir, “Geçtiğimiz yıllara oranla başarı yüzdemiz arttı ve artmaya da devam edecek” dedi.

 

163 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELİ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgisayar ve Ağ Sistemleri Yöneticisi Ali Özdemir, “2022 yılında mezun olan öğrenci sayımız 637. Sınava giren öğrencilerimizden 163’ü, 2 ve 4 yıllık yükseköğretim kurumlarına yerleşti” dedi. Bu yıl ki yerleşme oranının yüzde 25,59 olduğunu söyleyen Özdemir, “Başarı oranımız her yıl artış gösteriyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve tüm eğitimcilerimiz özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

SINAVLI OKULUMUZ VAR

Özdemir, “Üniversiteye yerleşen 163 öğrenciden bir öğrencimiz Tıp Fakültesine, bir öğrencimiz Hukuk Fakültesine, yedi öğrencimiz ise Mühendislik Fakültesine yerleşti. Geçen yıl üniversiteyi kazanıp gitmeyen fakat bu yıl istediği üniversiteye yerleşen öğrencilerimizde var” ifadelerini kullandı. “Bu başarılarımızın yanı sıra bu sene sınav sistemiyle öğrenci alan nitelikli okulumuzu da Karasu’muza kazandırdık” diyen Özdemir, “Tüm öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi. (HABER: Sündüz Andoğlu)