Bana bir şey olmaz demeyin

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alınan Kızılcık Mahallesi’nde inceleme ve denetimlerde bulundu. Helvacı, “Bana bir şey olmaz demeyin. Halk sağlığı için kullara riayet edelim” dedi.

 

İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı önderliğinde Karasu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel, Karasu İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin ve beraberindeki heyet ile Karasu Kızılcık Mahallesi’nde karantinaya alınan üç haneyi ziyaret ederek denetimlerde ve incelemelerde bulundu. Karantina kurallarının uygulanması için güvenlik güçlerine talimat veren Helvacı, Kurudere, Tepetarla ve Kızılcık Mahallesi’ndeki karantina altındaki vatandaşların tüm ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek gruplarınca karşılanacağını belirterek, karantina kurallarına uymayan şahıslara cezai işlem uygulanacağını ifade etti.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleşen ziyarette Helvacı, “Bana bir şey olmaz demeyin. Gün geçtikçe artan vakalar bizleri endişelendiriyor. Bizim amacımız ilçemizdeki tek bir hanenin dahi karantinaya alınmaması. Çok dikkatli olmalıyız ve kurallara harfiyen uymalıyız. Karantina süreci içerisinde olan vatandaşlarımız karantina boyunca sabırlı olmalılar ve koronavirüse karşı tedbiri elden bırakmamalılar. Biz ne kadar kurallara uyarsak süreci o kadar hızlı atlatmış oluruz. Tüm çabamız, ilimiz ve ilçemizdeki kırmızılığı ortadan kaldırıp bir an önce normal sürece geçiş yapmak. Karantinaya alınan vatandaşlarımızın sağlık durumunun iyi olması bizleri sevindirdi. Tüm hastalarımıza şifa diliyoruz” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.