KarasuSakaryaSiyaset

Bahar: Geldikleri gibi gidecekler

 

Zafer Partisi Sakarya il ve Karasu ilçe yönetimi Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda sığınmacıların ülkelerine gönderilmesi adına basın açıklaması yaparak imza kampanyası düzenledi. İl Başkanı Aydın Bahar, İlçe Başkanı Fatih Demirci ve yönetimi yapılan basın açıklamasının ardından ilçe esnafını gezerek imza topladı. Bahar, “Sığınmacılar geldikleri gibi gidecekler” dedi.

 

SORUN KÖKTEN HALLEDİLMELİ

Zafer Partisi Karasu İlçe Teşkilatı’nın Çarşamba günü Başbuğ Alpaslan Türkeş Parkı’nda açtığı stantta hem parti faaliyetleri tanıtıldı, hem de ülke gündemini meşgul eden sığınmacı sorunu nedeniyle imza kampanyası düzenlendi. Programa Zafer Partisi İl Başkanı Aydın Bahar katıldı. İl ve ilçe yönetiminin katıldığı stantta partiye üye olmak isteyen vatandaşlarla sohbet edildi. Kurulan stantta partinin tanıtım broşürleri dağıtıldı. Zafer Partisi Karasu İlçe Başkanı Fatih Demirci, sığınmacıların ülkeden gönderilmesi için başlatılan imza kampanyasına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Demirci, “Ülkemizde bir numaralı gündem olan sığınmacıların gönderilmesi ile alakalı imza kampanyası başlattık. Ülkemizin en büyük sorunu ekonomidir. Bu sorunun parametrelerinden biride sığınmacı sorunudur. Sığınmacı sorunu kökten halledildiğinde ekonominin rayına gireceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ

Başkan Demirci, “Zafer Partisi’nin iktidara geldiği dönemde bir yıl içerisinde bir tane bile kalmayacak şekilde yasal zeminde sığınmacıları ülkelerine göndereceğiz. Sığınmacılara herhangi bir şiddet uygulaması ya da baskı yaparak değil tamamen yasal zeminde göndereceğiz. Sığınmacıların ülkemizde bulunması yasal değil. Yasa dışı yollarla girdiler ve yasadışı olarak ekonomiyi olumsuz etkiliyorlar. Zafer Partisi’nin derdi kendi vatandaşının güvenliği ve refahıdır” dedi. Zafer Partisi İl Başkanı Aydın Bahar ise, “Karasu bizim güzide ilçemizdir ve mihenk taşıdır. Karasu’nun kozmopolit yapısıyla ilgili geçmişteki yerel yöneticiler çok oynadı. Maalesef Karasu ne turizm, ne sanayi ve ne tarım kenti olabildi. Bu güzide ilçemizin bir şablona oturması ve Sakarya’nın lokomotifi olması gerektiğini düşünüyoruz. Zafer Partisi iktidarında Karasu’yu Karadeniz’in incisi yapacağız” dedi.

 

YOLGEÇEN HANINA DÖNDÜ

Karasu’nun 50 yıllık bir plana ihtiyacı var” diyen Başkan Bahar, “Karasu’yu bir şablona oturtmamız lazım. Karasu’ya umutla yapılması planlanan BMC yatırımı büyük bir hüzne ve hayal kırıklığına uğrattı. Zafer Partisi iktidarında devlet planlama teşkilatını devreye sokacağız. Üreticinin, çiftçinin ve sanayicin her halükarda yanında olacağız. Mazot desteğimizle, gübre desteğimizle üreticimizin çiftçimizin yüzü gülecek. Bizim sanayi devrimimizle demir ağlarla öreceğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nde hiç kimse mağdur olmayacak” dedi. Bahar, “Sınır hattımızdaki mayınların temizlenerek tarıma açılması duyurulmuştu. Mayınlar temizlendi ama tarıma açılmadı. Yolgeçen hanına döndü. Toprağınız, ülkeniz, vatanınız yoksa ne sanayi devrimi yapabilirsiniz ne de tarım devrimiz yapabilirsiniz. Bizim olmazsa olmazımız vatanımızdır” dedi.

 

CANI CEHENNEME

Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar, “Atatürk çizgisindeki ve Türkiye ile hesabı olmayan herkesi partimize davet ediyoruz. Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile hesabı olanlarında canı cehenneme diyoruz” ifadelerini kullandı. Başbuğ Alpaslan Türkeş Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğin ardından il ve ilçe yönetimi Karasu esnafını gezerek hem istişarede bulundu hem de sığınmacıların Türkiye’den gönderilmesi için imza topladı. Başkan Bahar ve Demirci vatandaşlarla da sohbet etmeyi ihmal etmedi. (HABER: Bahar Kaya)