Karasu

Bağımsız mücadelesi dalga dalga yayıldı

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yıldönümü ve Gençlik Haftası nedeniyle Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç bir mesaj yayımladı. Ataç, “Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır” dedi.

 

AYDINLIĞA ULAŞMANIN İLK ADIMI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. yıldönümü ve Gençlik Haftası nedeniyle Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç bir mesaj yayımladı. Ataç, “İçinde bulunduğumuz hafta Gençlik Haftası’dır. Bu haftaya anlam katan olay, 19 Mayıs 1919’da esarete mahkum edilmek istenen milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki özgürlük mücadelesini başlatmasının 103. yıldönümü olmasıdır. Büyük önderin Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımıdır. Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ SİZLERE EMANET

Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir” diye belirten Müdür Kemal Ataç, “Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Ülkemizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Tüm gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı saygıyla anıyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.