Gündem

CANKURTARAN TEHLİKEDE

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce arasında soğuk savaş başladığı iddia ediliyor. Sahil gelirlerinin paylaşılması ile ilgili maddede Karasu’nun Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne aykırı adım atması kamuoyunda tartışmalara neden oldu. Karasu ile ilgili bu kararın alındığı gün yapılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne İshak Sarı katılmadı. Bu durumu da dikkate alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karasu’ya verilen cankurtaran hizmetini vermeyeceklerini duyurdu. Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Karasulu Başkan İshak Sarı, Karasu’nun hakkını gözeteceklerini söyledi. Karasu’nun hakkını yine aynı partili olan Büyükşehir Belediyesi’nden gözetiyor olması, hemen yan ilçeler olan Kocaali ve Kaynarca’yı da hakkını kollayamamakla değerlendirmesi kafaları karıştırdı. Bakalım bu tartışmanın sonu nereye varacak?

 

SESSİZ SEDASIZ KALDIRILDI

Karasu Atatürk Bulvarı’ndaki trafiğe kapalı alanda bulunan ve Ekrem Yüce’nin Sakaryaspor’un şampiyonluğunu kutladığı bayrak kaldırıldı. Cumartesi günü Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri Bulvar’a gelerek Yüce’ye ait resimli bayrağı kaldırdı. Yüce’nin kutlama bayrağının kaldırılması ile yukarıda bahsettiğimiz tartışmanın aynı zaman dilimine denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Yüce’nin kutlama içere reklamları Adapazarı merkezdeki billboardlardaki yerini ise koruyor.

 

30 KİŞİ MESELESİ

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı, Ak Parti’den ayrılan 30 kişinin partilerine katıldığına ilişkin bir açıklama yaptı. Bunun üzerine Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit de bir açıklama yaparak, bu kişilerin partileri ile ilgili olmadığını, bu kadar kişinin partilerinden ayrılmadığını, konu ile ilgili yasal haklarının saklı olduğunu ifade etti. Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk de pek çok Gelecek Partisi üyesi gibi daha önce Ak Parti’de siyaset yapmış isim. Kaldı ki Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Ak Parti Genel Başkanlığı yapmıştı. Gelecek Partisi’nin temelde üye transfer etmek istediği ana parti Ak Parti olacaktır. Bu tip tartışmalar da daha uzun süre gündemi meşgul edecektir.

 

SATILIK PLAJ

Karasu sahilindeki özel plajlar için belirlenen ihale sürecinin sona erdiği iddia ediliyor. İddia diyoruz çünkü bu konu ile ilgili basına veya kamuoyuna sağlıklı bilgi akışı yapılmıyor. Takip edebilirseniz resmi ilan olarak gazetelere veriliyor. İlgili olanlar konuyu takip ediyor. Gerisi sonradan haberdar oluyor. Neyse! Konumuz bu değil. Süreç tamamlanmış. Plajlar ve tuvaletlere 3 yıl için 200 bin lirayı aşkın bir bedel biçilmiş. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından da elde kalan plajlar için pazarlık usulüne gidilmiş. İddiaya göre plajlardan birkaç tanesi satılmış. Elde kalanlar için de görüşmeler sürüyormuş.

 

ECZANELERDE YAZ MODU

Kış aylarında cumartesi günleri kapanan eczaneler bu aydan itibaren sadece pazar günleri kapalı kalacak. Karasu’da bulunan eczaneler yaz sezonu boyunca cumartesi günleri de açık kalacak. Mayıs ayı ilk haftası başlayan uygulama Ekimin 15’ine kadar devam edecek. İlçe merkezinde toplamda 22 eczane bulunuyor. Karasu’daki eczaneler Haziran başından itibaren pazar günü çift nöbetçi eczane uygulamasına geçecek.