Spor

Aziziye tam kadro sahada

Aziziye tam kadro sahada

Deprem felaketi öncesinde trafik kazasında beş oyuncusu yaralanan Karasu Aziziyespor, lige verilen aranın ardından tam kadro idmanlara başladı. Trafik kazasında yaralanan oyuncuların da iyileşmesi sayesinde Kafkaslar eksiksiz bir şekilde sahadaki yerini almış oldu.

 

Trafik kazası olmuştu

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve on ilde yıkıcı etkiye neden olan deprem felaketinde Karasu Aziziyespor Başkanı Çetin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri inisiyatif almış ve deprem bölgesine gitmişti. Felaketten birkaç gün önce de sarı-lacivertli ekibi taşıyan arabalardan biri kaza yapmış, Uğur Temur, Yalçın Yalazı, Berkay Kahraman, Ahmet Kartal, Berkay Uzun ve Hamza Bayoğlu çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

İlk idman

Trafik kazasında yaralanan oyuncuların birkaç hafta istirahat etmesi gerekirken Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi meydana gelmiş ve liglere ara verilmişti. Süper Amatör Küme A Grubu’nda mücadele eden Karasu Aziyespor depremin ardından ilk idmanın açıktı. Hafta içi yapılan ilk idmanda trafik kazasında yaralanan oyuncuların da sahaya çıkması hem teknik ekipte hem de diğer oyuncularda morale neden oldu.

Şoku atlatamadık

Karasu Aziziyespor lige verilen aranın ardından yoğun bir maç trafiğine girecek. Haftada iki maç birden oynaması gerekecek olan Kafkasların her türlü zorluğa alışkın olduğunu söyleyen Genel Kaptan Yücel Şirin, “Trafik kazasında yaralanan oyuncularımızın şokunu üstümüzden atamadan deprem felaketi ile sarsıldık. Her iki konuda da yaraların sarılması adına elimizden gelen gayreti gösterdik. Oyuncularımız sağlığına döndü. Depremzedelerimiz için de maddi manevi elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

Lige hazırız

Karasu Aziziyespor’un iyi ve formda olduğunu sözlerine ekleyen Yücel Şirin, “Biz sezon başında iyi bir ekip kurduk. Yakaladığımız grafik de hep yukarı yönlü oldu. Ligin ikinci yarısı öncesinde de hoca değişikliğine gittik ve eksik noktalarımıza transferler gerçekleştirdik. Gelen yeni hocamız ve oyuncularımız kısa sürede takıma uyum sağladı. Şimdiye kadar elde ettiğimiz başarıları sezon sonuna kadar sürdürmek en büyük hedefimiz. Zorlu bir maç trafiğinin bizi beklediğinin farkındayız. Ancak Karasu Aziziyespor bu tempoyu kaldırabilecek güçtedir” ifadelerini kullandı.

Aziziyespor idmana eksiksiz çıktı.
İdmanda oyuncuların oldukça formda olduğu gözlendi.
Yücel Şirin, “Aziziyespor bu tempoyu kaldırabilecek güçtedir” dedi.