Spor

Avrupa hayali suya düştü

Avrupa hayali suya düştü

Sezon başından bu yana Avrupa Şampiyonası’na katılmayı hedefleyen Kurudere Futsal takımı Diyarbakır’daki son maçlarda istediğini elde edemedi ve Avrupa hayallerini başka bahara bıraktı.

Umduğumuzu bulamadık

Diyarbakır’da geçtiğimi hafta içi oynanan müsabakalara Avrupa Şampiyonası hayali ile çıkan Kurudere Futsal Takımı burada Diyarbakır Seyrantepe Alipaşa ile çeyrek final müsabakası yaptı. Oynadığı iki müsabakada 9-6 ve 5-4 yenilen Kurudere temsilcisi bu sonuçla Avrupa hayallerinden de vazgeçmek zorunda kaldı. Kuruderespor güçlü rakibini yenseydi Bingöl ekibi ile karşılaşacak ve final şansı arayacaktı. Turnuvaya erken veda eden Kuruderespor Karasu’ya döndü.

Talihsizlik yaşadık

Sakarya’yı temsilen katıldıkları Futsal Ligi’nde iyi neticeler aldıklarını söyleyen Kuruderespor Genel Kaptanı Recep Kurt, “Lige başladığımızdan bu yana oldukça zor müsabakalar çıkardık. Güzel sonuçlar aldık ve ilimizi en iyi şekilde temsil ettik. Sonuçta takımımız çeyrek finale gördü. Avrupa hayallerimize sadece iki maç uzaklık kalmıştı. Ancak aldığımız iki talihsiz sonuç bizi bu hayalimizden kopardı. Önümüzdeki sezon çok daha fazla çalışıp ekibimizi Avrupa’ya götüreceğiz. Nasipse ülkemizi Avrupa’da temsil edeceğiz” dedi.