Atıklar imha edildi

 

Geçtiğimiz haftalarda Karasu’da etkili olan sağanak yağışlar sonrası, Karanlıkdere Mahallesi’nde selin getirdiği evsel ve çevresel atıklar Karasu Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile imha edildi.

 

FELAKETİN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Karasu Karanlıkdere Mahallesi’nde geçtiğimiz haftalarda etkili olan yağış sonrası dere yatağındaki evsel ve çevresel atıklar mahallenin merkezine sürüklenerek kötü kokuya ve görüntüye sebep olmuştu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi çalışma başlatarak dere yatağını temizledi ve atıkları imha etti. Olası bir sel felaketinin daha önüne geçmesi hedeflenen çalışmada mahalle sakinleri rahat bir nefes aldı.

HEYELAN BÖLGELERİ ONARILDI

Yaşanan sel felaketi sonrası meydana gelen heyelan bölgelerinde de çalışma başlatıldığını belirten Karanlıkdere Mahalle Muhtarı Yılmaz Koca, “Grup yollarında ve belirli alanlarda heyelan meydana gelmişti. Heyelan bölgeleri onarılarak gerekli tedbirler alındı. Selin izleri birer birer silindi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya mahallem adına teşekkür ederim” dedi.  Tuğçe Erdem