Anadolu Lisesi çizgiyi taşırdı

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Cuma günü düzenlenen törenle dünya genelinde 44 ülkeden 216 bine yakın okulun hazırladığı 115 bin 470 proje arasından yer alan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirildi. Eğitimcileri tebrik eden Turhan, “Karasu’nun güzel bir başarı çizgisi vardı. Anadolu Lisesi bu çizgiyi aştı hatta üzerine çıktı” diye konuştu.

 

39 ÜLKE TERCİH ETTİ

Dünya genelinde önemli bir başarıya imza atan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin Erasmus+ kapsamında hazırladığı eTwinning projesi dünya genelinde 44 ülkeden 216 bine yakın okulun hazırladığı 115 bin 470 proje arasından, 39 ülke tarafından tercih edildi. 2019 yılında başlayan ve üç yılda katılımcı 44 ülkenin 39’unun tercih etmesiyle başarıya ulaşan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin eTwinning projesi belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle takdim edildi. Türkiye genelinde düzenlenen projelerde her seferinde Karasu’daki okulların büyük bir başarıya imza atmasının gurur verici olduğunu belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Karasu’daki okulların proje konusunda onlarca başarıları var. Eğitimde başarı çizgisini ileriye taşıyan Atatürk Anadolu Lisesi’ni tebrik ederiz” dedi.

ARTIK SOSYAL MEDYA YOK

2019 yılından bu güne projenin koordinatörlüğünü yapan İngilizce öğretmenleri Hilal Kaya ve Duygu Bal proje hakkında bilgi verdi. Yüzlerce okul ve kolejlerin içerisinden 39 ülkenin kendi projelerini tercih etmelerinin heyecanını yaşadıklarını belirten Kaya, “Proje ile öğrencilerimizi sosyal medyadan alarak yabancı dil öğrenmesini, hatta konuşmasına önemli ölçüde öncülük edildi. Yaptığımız projelerle sadece ulusal anlamda değil Avrupa bazında da bir etiket kazandık. Bu da bizim için çok büyük bir gurur kaynağı oldu. Okulumuzun Avrupa da tanınmasını sağladık. Uzun ve yorucu bir süreçti fakat ekip birliği ile çalışarak bu süreci tamamladık. Projelerimizi okulumuzda yürütmeye devam ediyoruz. Okulumuzda yürütmüş olduğumuz 4 projemiz daha var. Kısa sürede bu projelerimizin de meyvelerini vermeye başlamasını umut ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.