Siyaset

O iş ne oldu

 

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, beş yıldır söz verildiği halde Karasu Devlet Hastanesi’ne gelmeyen tomografi cihazını gündeme getirdi. Başkan Kara, “Cihazın Karasu’da bulunması hem erken tanının önünü açacak, hem de Adapazarı’na hasta naklinin önüne geçecektir” dedi.

 

HASTALARIN UMUDU

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını pazartesi günü gerçekleştirdi. Kara, “Bilindiği gibi Karasu Devlet Hastanesi sadece Karasu’ya değil başta Kocaali olmak üzere yakın ilçelere de hizmet vermekte, hastaların umudu olmaktadır. Hastanemizde pek çok birimde doktor eksikliği olmakla birlikte beş yılı aşkın bir süre önce alınacağı yönünde söz verilen tomografi cihazı da henüz temin edilmemiştir. Tomografi cihazının Karasu’da bulunması hem erken tanının önünü açacak hem de Adapazarı’na hasta naklinin önüne geçecektir. Karasu Devlet Hastanesi’nin niteliğinin artması, hizmet kalitesinin yükselmesi vatandaşlarımızın kendini güvende hissetmesine neden olacaktır. Bu konuda tüm idarecilerin gereken hassasiyeti göstermesi asli görevi olmalıdır” diye konuştu.

HADDİ AŞAR BOYUTLAR

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Geçtiğimiz hafta yaptığımız basın açıklaması, açıklamamız esnasında toplantıya katılmayan, haber yapan siteden haber yapan site tarafından kendi bakış açılarına göre işlenmiştir. Hatırlanacağı gibi geride kalan hafta Karasu’nun girişindeki, Karasulular tarafından ‘ucube’ olarak nitelendirilen demiryolu ayağının kaldırılmasının usulsüzlük olsa bile kamu yararına olduğunu ifade etmiştik. Ne demek istediğimizi anlamak istemeyenler haberi kendi meşreplerince işlemişlerdir. Haberin veriliş şeklinin ötesinde yapılan yorumlar haddi aşar boyutlara varmış, tüm bu yorumlar da internet sitesi tarafından yayınlanmıştır. Yorumlarda kullanılan ifadelerle alakalı yargıya gitme hakkımızı saklı tuttuğumuzu beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

TALİHSİZ İFADELER

Sakarya Üniversitesi’nde görev yapan Ebubekir Sofuoğlu isminde bir profesör bir televizyon programında talihsiz ifadeler kullanmıştır” diyen Kara, “Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü konu ile ilgili soruşturma başlatmış, yargı süreci işletilmiştir. Bu süreç içinde sosyal medya üzerinden Sofuoğlu’na özür dilemesi yönünde çağrıda bulunulmuş ancak Profesör ünvanlı Ebubekir Bey bu konuda özür dilemesini gerektirecek bir şey olmadığını söylemiştir. Yani bu şekilde sözlerinin arkasında durduğunu beyan etmiştir. Bu şartlar altında dahi ‘bizden olan herkes iyidir’ mantığında olan kesim Ebubekir Sofuoğlu’nun ifadelerinin yanlış anlaşıldığını daha da ilginci profesör unvanına sahip bir kişinin kendisini yanlış ifade ettiğini savunanlar çıkmıştır” diye konuştu.

SUÇU KENDİNDE ARAMALI

Başkan Kara, “Adam profesör, biz değiliz. Adam özür dilenecek ya da yanlış anlatılan bir şey olmadığını söylüyor, siz kalkmış kraldan çok kralcılık yapıyorsunuz. Üniversitelerde bir ahlaksızlık varsa bunun sorumluları arasında üniversitede görev yapanlar vardır. Ebubekir Bey de bunlardan biri olduğuna göre suçu kendinde aramalıdır. Ancak bunu yaparken namusu ile üniversite okuyan çocukların vebalini almak da Müslüman’a yakışıyor mu? Bunu da sorgulamak gerekir. Hukuki kısmı bir yana ahlaki boyut, bilim adamı eli ile okulların ahlaksızlık yuvası olarak itham edilmesi anlaşılabilir gibi değildir” dedi.

SEKTEYE UĞRATIR

Basın açıklamasına ülke gündemiyle devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “İlk olarak Çin’de oraya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili aşıların bu hafta içinde ülkemizde uygulanmaya başlanacağı ifade edilmektedir. Aşıların zorunlu olmayacağı ve bedava olacağı daha önce ifade edilmiştir. Bu noktada kafa karıştırıcı beyanlarda bulunmak hastalıkla ilgili mücadeleyi sekteye uğratacaktır. Risk grubunda yer almıyor olmamıza rağmen, sırası geldiğinde devletimiz hangi aşıyı uygun görürse onu uygulayacağımızı ve şahsi olarak aşı çalışmasına katılacağımızı sizin aracılığınız ile beyan etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir