GündemKarasuKocaaliSakaryaSpor

Alkışlar size Kuzey’in Çocukları

Alkışlar size Kuzey’in Çocukları

Sezon başından bu yana altyapıya büyük önem veren Karasuspor, çabalarının ilk karşılığını aldı bile. Karasuspor U-18 Ekibi İl Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası’nda Sakarya’yı temsil etme hakkı kazandı.

 

Maltepe’yi yendik

Sezona büyük umutlarla başlayan Karasuspor, A takım kadar altyapı ile de konuşuluyor. Takımın geleceğini oluşturacak olan altyapıya büyük önem vereceklerini ifade eden yöneticiler bu sözlerinin arkasında duruyor. Mahmut Hanefi ve Selçuk Çakmak öncülüğündeki ekip U 18’lerin elde ettiği başarı ile ektikleri tohumun ilk meyvesini almış oldu. Gruptaki son maçında Maltepe ekibini geçen Karasuspor U-18 ekibi grubunu lider tamamlayarak Türkiye Şampiyonası’nda Sakarya’yı temsil etme hakkı kazandı.

Hanefi: Mutluyuz

Karasuspor kadar Karasuspor Altyapısının da başarısını önemsediklerini söyleyen Mahmut Hanefi Erdoğdu, “Biz oyuncularımıza gerçekten güveniyoruz. Fırsat verildiğinde bu gençlerin neler yapacağını göstermek istedik. Yönetim kadrosundaki arkadaşlarımız da futbolun içinden gelen isimler. Ne yapacaklarını da biliyorlar nasıl yapacaklarını da. Onun için bu başarı bizim için sürpriz değil. Ancak elde ettiğimiz bu başarının bizi şımartmasına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye Şampiyonası’nda da ilimizi en iyi şekilde temsil etmeyi ve orada da adımızdan söz ettirmeyi ümit ediyoruz” dedi.

Teşekkür etti

“Bizler de zamanın da hocalarımızın ve yöneticilerin bize vermiş oldukları desteklerle profesyonel futbolcu olduk” diyen Erdoğdu, “Şimdi sıra bizde. Gençlerimizin en güzel yerlerde futbolcu olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Bu vesileyle başta Karasuspor Kulüp Başkanımız Yüksel Mazlum, Tuncay Şeker, Başkan Yardımcısı Emre Filizfidanoğlu, Asbaşkan; Cihat Ekşi, Asbaşkan; Onur Aslan, Yönetici; Semih Bayrak olmak üzere, Altyapı Antrenörümüz Aytaç Erdem Önal, İlhan Kaygusuz ve Kaleci antrenörümüz Recep Eşkin’e ve tüm futbolcu kardeşlerimize teşekkür ederim” dedi.

Mazlum: Doğru yoldayız

Futbol kulübü idareciliğinin başlı başına bir iş olduğunu söyleyen Karasuspor Başkanı Yüksel Mazlum “Sezon başında koyduğumuz hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yönetici arkadaşlarımız, teknik kadromuz ve sporcularımız işin ciddiyetinin farkında. Hedefimiz Karasuspor da forma giyecek gençlerimizin sayılarını çoğaltmaktı. Doğru yolda olduğumuzu görmek harika. Bu yolculukta başarılı olan yöneticilerimizi, antrenörlerimizi ve alın terlerini son damlasına kadar akıtan gençlerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Şampiyon ekip maç sonrası sevincini bu fotoğraf ile paylaştı.
Yüksel Mazlum hedefleri doğrultusunda ilerlediklerini söyledi.
Sporcular şampiyonluk maçının ardından Hazal Kebap’ta kutlama yaptı.