GündemKarasuKocaaliSpor

Karasu ikinci yarı açıldı (4-1)

Karasu ikinci yarı açıldı (4-1)

Sadun Hoşbay yönetiminde ilk resmi maçına çıkan Karasuspor, Yeşilyurt Beldespor’u 4-1 yenmeyi başardı. İlk yarı durgun bir hava estiren sarı-kırmızılı ekip ikinci yarıda peş peşe bulduğu gollerle kendine geldi.

 

İlk yarı şanssızdık

Kendi sahasında ligin orta sıralarında yer alan Yeşilyurt Beldespor ile karşılaşan Karasuspor maçın başında bir dizi talihsizlik yaşadı. Maçın hemen başında Ruhi Kaan ile Kaleci İsmail arasındaki bir anlık anlaşmazlık topu ağlarımızda görmemize neden oldu. Ruhi Kaan’ın İsmail’e 7. dakikada kafa ile geri pas vermek isterken topu kendi kalemize göndermesinin ardından maç 0-1’e geldi. Bu dakikadan sonra Yeşilyurt ekibi oyunu kendi alanında kabullenmeyi tercih etti. Rakip kaleyi adeta ablukaya alan Karasuspor bir türlü aradığı golü bulamadı. Sağlı sollu atak denemelerinin ardından ancak maçın 43. dakikasında Mertcan düğümü çözdü ve skoru eşitledi. Soyunma odasına da bu skorla gidildi:1-1

İkinci yarı bizimdi

Karşılaşmanın ikinci yarısına kendinden emin bir şekilde çıkan Karasuspor, 54. dakikada Furkan’ın düşürülmesi ile kazanılan penaltıyı, Karasuspor adına Bedirhan kullandı. Ancak Yeşilyurt Kalecisi Tufan köşeyi doğru tahmin etti ve skordaki dengeyi korumayı başardı. Bu dakikadan sonra da oyun disiplininden kopmayan Karasuspor’da bu kez sahneye Kutay çıktı ve skordaki dengeyi Karasu lehine bozdu. 2-1. Bu golün hemen ardından Mertcan dakika 62’de Yeşilyurt ağlarını havalandırdı ve skoru 3-1’e taşıdı. Ardı ardına iki gol yiyen Yeşilyurt ekibi hırçınlaştı ve oyun disiplininden bir anda koptu. Dakikalar 65’i gösterdiğinde konuk ekipten Olcay kırmızı kart gördü ve takımını on kişi bıraktı. Dakikalar 70’i gösterdiğinde ise Kutay yeniden sahneye çıktı ve maçın skorunu 4-1 olarak belirledi. Bu skorla Karasuspor grubundaki namağlup liderliğini sürdürdü.

Karasuspor kendi sahasında Yeşilyurt’u konuk etti.
İlk yarıda dengeli bir oyun varken ikinci yarıda rakibe göz açtırmadık.