Karasu

Aksoy: Şiddetle kınıyoruz

Aksoy: Şiddetle kınıyoruz
Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, haftalık basın toplantısını pazartesi günü gerçekleştirdi. Aksoy, “Karasu Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktan uzak. Belediye’ye ait işletmelerdeki fiyat tarifelerinin, özel sektörle yarışır halde olmasını şiddetle kınıyoruz” dedi.

Sosyal hizmete ihtiyaç var
Pazartesi günü ilçe binasında haftalık basın açıklamasında bulunan Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, “Karasu Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktan uzak. Belediye’ye ait işletmelerdeki fiyat tarifelerinin, özel sektörle yarışır halde olmasını şiddetle kınıyoruz. Emekli insanların düşük olduğu bir ortamda belediye kurumları bu vatandaşlarımıza sosyal hizmet sunması gerekir. Sosyal tesisten öte kar amacı güden tesisler durumundadır” ifadelerini kullandı. Karasu Belediyesi’nin borçlarını gündeme alan Aksoy, “Karasu Belediyesi’nin İshak Sarı yönetiminden önceki borcu ne kadardı? Bugün itibariyle borcu ne kadardır? Talep edilen bütçede yine ek olarak talep edilen 5 milyon liralık faiz gideri dikkat çekmektedir” diye konuştu.
Kent Konseyi oluşturulmalı
Kent Konseyi’nin oluşturulması gerektiğini belirten Başkan Aksoy, “Kent Konseyi, ne zaman harekete geçecek merak ediyoruz. Karasu’da yaşanan bütün olumsuz olayların veya yaşanılması gereken olumlu olayların hepsine öncülük yapacak olan Kent Konseyi’nin oluşturulması gerekmektedir” dedi. Aksoy, “Yaşlı vatandaşların, ücretsiz taşınmasıyla alakalı hem vatandaş hem de şoför esnafı mağdur durumda. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bir insan başına belirlediği ücret, bir kişinin üçte birine denk geliyor. Devletin bu imkanını kullanmak vatandaşın hakkı olduğu kadar şoför esnafına da yük olmakta. Bu oran düzenlenmeli ve çift taraflı mağduriyet ortadan kaldırılmalı” şeklinde konuştu.