Karasu

Eğitimler tamamlandı

Eğitimler tamamlandı
Karasu İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında Kur’an kursu öğreticilerine ve din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendi.

Katılım yoğun oldu
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında Karasu İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an kursu öğreticilerine ve din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendi. Karasu Sosyal Gelişim Merkezinde Din görevlilerine Sakarya İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Fuat Ak, İlim ve İrfan Gençlik Merkezi’nde ise Kur’an Kursu Öğreticilerine Kur’an kursu öğreticisi Özlem Kuzu tarafından seminer düzenlendi.
Birçok konu işlendi
Düzenlenen programa Karasu İlçe Müftü Vekili Murat Çetin, Yaz Kur’an kurslarında görev alacak Kur’an Kursu Öğreticileri ve din görevlileri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları, Din Hizmetlerinde İletişim ve Rehberlik, Çocuk ve Gençlerle Etkili İletişim, Din Eğitiminde Pedagojik İlkeler, Ergenlik Dönemi Din ve Maneviyat, Sınıf Yönetimi, Mahremiyet Eğitimi ve Din Eğitiminde Drama konuları işlendi.

 

Kur’an kursu öğreticilerine ve din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendi.
Seminerde birçok konu anlatıldı.