Akbaş çağrıda bulundu

 

Karasu’nun en kalabalık mahallelerinin arasında yer alan Yalı Mahallesi’nde koronavirüs vakalarının her geçen gün artması ile Mahalle Muhtarı Dursun Ali Akbaş, mahalle sakinlerine uyarıda bulundu. Akbaş, “Sağlığımız için kurallara uyalım” dedi.

 

ARTIŞ KORKUTUYOR

Karasu’nun en kalabalık mahalleleri arasında yer alan Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, koronavirüs vakalarının her geçen gün artması ile mahalle sakinlerine uyarılarda bulundu.  Sosyal mesafe kurallarına, hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini ve misafirliğe gidilmemesi gerektiğini belirten Akbaş, “Ülke olarak kritik günlerden geçiyoruz. Bu illetin bir an önce son bulması için herkesin desteğine ihtiyacımız var. 15 bin nüfusu olan Yalı Mahalle’sinde vaka sayılarının artması bizleri korkutuyor” ifadelerini kullandı.

İHTİYAÇLAR KARŞILIYOR

Kovid-19 nedeniyle evlerinde izole edilen mahalle sakinlerinin başta market ve pazar alışverişleri olmak üzeri tüm ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele verdiklerini belirten Akbaş, “İzole edilen mahalle sakinleri gönül rahatlığı ile bizleri arayabilir. Vatandaşlarımız taleplerini bildiriyorlar biz de bunları alıp evlerine teslim ediyoruz. Genelde ev ortamında ekmek, su, çocuk bezi gibi market alışverişleri, gıda ile ilgili taleplerde bulunuluyor. Bunlarla alakalı yardımcı oluyoruz. İlaç ve temel ihtiyaç maddeleri konusunda gücümüzün yettiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.  İşin ciddiyetini dile getirerek vatandaşları evlerinden çıkmama yönünde uyarıyoruz” dedi.

VATANDAŞIN YANINDAYIZ

Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, “Koronavirüs salgınından dolayı mahalle sakinlerimize daha yakınız. Hep vatandaşların yanında oluyoruz. Vatandaşların hastasıyla, cenazesiyle ilgileniyoruz. İhtiyaç sahiplerinin yanında olmak için sürekli bir koşturma içindeyiz. Fakirin, yetimin, yardıma muhtaç kişilerin yanında olmak için gece – gündüz demeden mücadele ediyoruz. Mahallemde bir kişinin dahi aç yatmaması için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Eğer bizlerin ulaşamadığı kişiler varsa onların bizlere ulaşmasını rica ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı