Kocaali

Akademik kadroya takviye

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) aralarında Kocaali Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nun da bulunduğu birçoğu yeni açılan bölüm ve programlarda görev yapmak üzere 27 akademik personel alımı yapacak. Bu kapsamda Kocaali DMYO’nun akademik kadrosuna 1 doktor öğretim üyesi, 2 öğretim görevlisi daha dahil olacak.

 

27 PERSONEL

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) birçoğu yeni açılan bölüm ve programlarda görev yapmak üzere akademik personel alımı için ilana çıktı. İlanla, 14 doktor öğretim üyesi, 6 araştırma görevlisi, 3 doçent, 2 profesör ve 2 öğretim görevlisi olmak üzere 27 akademik personel alınacak. Profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi kadroları için ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde başvuru yapılabilecek. Öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadroları içinse başvurular 27 Nisan Salı günü sona erdi. 6 Mayıs Perşembe günü ön değerlendirmeyi geçen adaylar arasında giriş sınavları gerçekleştirilecek. Başvuru süreci ve sonuçlar https://ilan.subu.edu.tr adresinden takip edilebilecek. Bu kapsamda Kocaali DMYO Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı’na, 3 personel takviyesi yapılacak.

3 PERSONEL

Akademik kadrolarda yapılan personel alımı kapsamında Kocaali Denizcilik Meslek Yüksek Okulu akademik kadrosuna da ilave personel alımı gerçekleşecek. Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı’na, ilgili fakültelerin Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği veya Denizcilik İşletmeleri Yönetimi lisans mezunu olmak ve doktorasını denizcilik alanında yapmış olmak koşuluyla 1 doktor öğretim üyesi, ilgili fakültelerin Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği veya Denizcilik İşletmeleri Yönetimi lisans mezunu olmak, tezli yüksek lisans yapmış olmak ve lisans sonrası en az iki yıl iş tecrübesine sahip olmak koşuluyla 2 öğretim görevlisi olmak üzere 3 akademik personel daha alınacak. Alımlar sonrasında Kocaali DMYO’da görev yapan 11 olan akademik personel sayısı 14’e yükseltilecek.