Karasu

Ağaç kesme fidan dik

 

Geçmişe İz, Geleceğe Biz projesi kapsamında, “Ağaç kesme fidan dik” sloganı ile Karasu İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Karasu Aziziye Cami bahçesinde fidanlar topraklarla buluşturdu.

 

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Orman Haftası’nda Geçmişe İz, Geleceğe Biz projesi kapsamında, Karasu İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü “Ağaç kesme fidan dik” sloganı ile Karasu Aziziye Cami bahçesinde fidanları topraklarla buluşturdu. Onlarca fidanın toprakla buluştuğu farkındalık etkinliğinde cami bahçesi yeşillendirilerek gençlere daha yeşil bir gelecek bırakmak için mücadele verdiklerini ifade edildi.

HAYDİ FİDAN DİKMEYE

Cami bahçesinin yeşile bürünmesi için fidan diktiklerini belirten Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, “Peygamberimiz ağaç dikmenin İslam dini tarafından da teşvik edildiğini belirterek ‘Bir Müslümanın diktiği ağacın meyvesinden, ektiği ekinin mahsulünden herhangi bir insan veya herhangi bir canlı yerse, o meyve, ağacı diken Müslüman için sadaka olur’ buyurmuştur. Bu nedenle ağaç ve meyve dikmek çok önemli. Herkesi fidan dikmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı