Kocaali

Aç kalırlarsa saldırırlar

 

 

Bölgede etkisini gösteren yoğun kar yağışı insan hayatını olduğu kadar yaban hayatını da olumsuz etkiliyor. Yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların ihtiyacının giderilmesi ve yerleşim alanlarına zara vermemesi için Kocaali’de yemleme çalışması yapıldı.

 

YABAN HAYATI

Bölgede etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yer yer bir metreyi aştı. Olumsuz koşullar insan hayatının yanı sıra doğadaki yaban hayatını da olumsuz etkiliyor. Aşırı kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları açlık nedeniyle yerleşim alanlarına inerek insanlara ve evcil hayvanlara zarar veriyor. Bunun önlenmesi için yapılan çalışma kapsamında Kocaali’de yemleme yapıldı.

 

YEMLEME YAPILDI

Sakarya Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından Kocaali’de yapılan çalışma kapsamında yoğun kış şartlarında açlıkla karşı karşıya kalan yaban hayvanları için yemleme yapıldı. Geçtiğimiz hafta içi ilçeye gelen saha ekibi çeşitli noktalara 400 kilogram mısır, 200 kilogram ot ve yonca bıraktı. İl genelinde yapılan yemleme çalışması kapsamında bırakılan yem toplamı 5 bin kiloyu aştı. Konu ile ilgili yapılan çalışmada mevsim şartları normale dönene kadar yemlemelerin devam edeceği bilgisi paylaşıldı.