Siyaset

Abay ev ev geziyor

Abay ev ev geziyor

Ak Parti Kocaali Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Abay, gündüzleri esnaf ve kahve ziyaretleri yaparken geceleri de ev ve hasta ziyaretlerinde bulunuyor. Kocaali’nin zaman kaybına tahammülü olmadığını söyleyen Abay, projeleri hakkında da ipuçları veriyor.

İnsan odaklıyız

Gündüz kahve ve esnaf ziyaretlerinde bulunmanın yanı sıra akşamları da hasta ve ev ziyaretlerine ayıran Ak Parti Kocaali Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Abay, “Siyaset insan kazanma sanatıdır. Başarılı siyasetçi ise seçmen ile aynı dili konuşan ve bunu da içinden geldiği için yapandır. Biz samimi bir şekilde Ak Parti’mizin ve bizim yapabileceklerini seçmenlerimize anlatıyoruz. Yüz yüze iletişime ağırlık veriyor, kahve, esnaf ve en gezilerimizde kendimizi anlatıyoruz. Bizi tanıyanlar zaten destek olacaklarını açıkça dile getiriyor. Yeni tanıştıklarımız ise samimiyetimizi gördükten sonra yanımızda yer alacaklarını ifade ediyor” şeklinde konuştu.

Teşkilatı bilirim

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen temayül yoklamasında da pek çok kişinin kendi ismini yazdığından emin olduğunu ifade eden Aday Adayı Abay, “Biz teşkilatın içinden geliyoruz. Teşkilatın tavrının ne olacağını, isimleri değerlendirirken hangi kriterleri baz aldığını iyi biliriz. Bizim hamurumuzda teşkilatçılık var. Bu nedenle geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen temayülde de tercih edildiğimizden şüphemiz yok” dedi. Temayülün aday belirlemede önemli bir kriter olduğunu ancak diğer değerlendirme unsurlarının da etkisinin azımsanmayacak ölçüde olduğunu söyleyen Abay, “Önümüzde anket süreci olacak. Oradan da Allah’ın izni ile alnımızın akı ile çıkacağımızı biliyoruz” dedi.

İstişarelerimiz sürüyor

Saha çalışmalarına ağırlık verdikleri süre içinde Ak Parti’nin karar vericileri ile görüşmelerini de sürdürdüklerini ifade eden Başkan Aday Adayı Mehmet Abay, “Bir yandan sahada seçmenlerimizle temas etmeye çalışırken diğer yandan da parti büyüklerimizle istişarelerimizi sürdürüyoruz. Sahada karşılaştığımız ve acil çözüm bekleyen sorunları da ilgili yerlere aktarıyor ve vatandaşlarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Karar vericilerin ellerindeki veriler doğrultusunda değerlendirme yapacağını da sözlerine ekleyen Abay, yapılacak değerlendirmede kendisinin aday olarak çıkması durumunda uygulayacağı projeleri de hazırladıklarını söyledi.

Yük alacağız

Kocaali’de seçmenin Ak Parti’ye inandığını ve güvendiğini de ifade eden Kocaali Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Abay, “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kocaali’mizde de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ciddi bir teveccüh var. Biz de bu teveccühü en üst seviyeye çıkarmak için tüm gücümüzle sahada olmak durumundayız. Allah izin eder ve aday gösterilirsek Cumhurbaşkanımızın üstünden yük alan bir yapı ile Ak Parti’mizin en yüksek oy oranına erişmesi için, teşkilatımızla ve parti büyüklerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.