EğitimKarasu

Karasu’da Öğretmenler Günü kutlandı

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Karasu’da kutlandı. Çelenk sunma töreniyle başlayan kutlamalar, konferans salonunda düzenlenen program ile devam etti. Programda öğrencilerin hazırladığı mini tiyatro ise keyifli anlar yaşattı.

 

ÖZER’DEN MESAJ

Karasu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü, Karasu Kaymakamlık makamı önüne konulan çelenk töreni ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Atatürk Büstü’ne çelengini sundu. Törenin ardından Öğretmenler Günü kutlamaları Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Öğretmen Günü kutlama mesajı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan yaptı. Turhan’ın konuşmasının ardından Belediye Başkan Vekili İsmail Karakaş çiçek takdim etti.

ŞİİRLER OKUNDU

Programda Karasu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Fatma Zehra Uzun, “Ben öğretmen olmak istiyorum” şiirini okudu. Hemen akabinde emekli öğretmenler adına Mustafa Çolak konuşma gerçekleştirdi. Çolak, yeni göreve başlayan genç öğretmenlere başarılar diledi. Genç öğretmenler adına ise Yassıgeçit Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ufuk Çakmak konuşma yaptı. Çakmak, son yıllarda eğitim ve öğretimin değişmesiyle öğretmen modelinin de değişime uğradığını belirterek, “Yeni öğretmen modeli aynı zamanda Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk modelidir” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Karasu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Muhammed Kerim Karaali, “Başöğretmen Atatürk” şiiri seslendirdi.

YEMİN TÖRENİ

Şehit olan ve vefat eden öğretmenler anısına hazırlanan duygu yüklü video gösterimi katılımcılara izletildi. Ardından Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bülent Yeke yönetiminde adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Adaylığı kalkan öğretmenlerden Begüm Eryılmaz, Bergen Öztürk, Büşra Adıyaman, Cennet Irmak, Ceyhan Er, Gizem Erkek, Hakan Karakaya, Hakan Karamanlı, Hasan Hilmi Uysal, Hazal Özevren, Mücahit Öztürk, Münevver Çalışkan, Sedat Yılmaz, Ufuk Çakmak, Ömer Tay, İsmail Torak ve Şule Sarı, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Mehmet Tahir Gök yönetiminde “Öğretmen Marşını” seslendirdi.

HİZMET ŞEREF BELGESİ

Yemin töreninin ardından Karasu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin öğretmenlerin değerini bir kez daha hatırlatacak “Pandemik Sınıf” isimli tiyatro gösterisi yapıldı. Öğrencilerin özenle hazırladığı mini tiyatro seyircileri ve protokol üyelerini kahkahaya boğdu. Gösterinin ardından emekli olan öğretmen Mustafa Çolak, Bekir Cihan, Sait Sarıoğlu ve emekli destek personeli Cevdet Tanuşu, Habip Ayas ve Sedat Yıldırım’a Hizmet Şeref belgeleri Karasu Kaymakamlığına vekaleten bakan Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu takdim etti. “Ben öğretmen olsaydım” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasına katılan ve derece olan öğrenciler içinde programda ödül töreni gerçekleştirildi.

ÖDÜL TÖRENİ

İlkokullar arası şiir yarışmasında TOKİ Demokrasi İlkokulu’ndan Zeynep Melisa Kılınç birinci olurken, Aziziye İlkokulu’ndan Üzeyir Tarık Türk ikinci, Nisa Özden üçüncü oldu. Öğrencilere ödüllerini ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan verdi. Ortaokullar arası kompozisyon yarışmasında birinci olan TOKİ Demokrasi Ortaokulu’ndan Mustafa Can Kılınç, ikinci olan Özel Özşen Koleji öğrencilerinden Elif Nur Akbal, üçüncü olan Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Meryem Yağmur Alemdar’a ödüllerini Belediye Başkan Vekili İsmail Karakaş takdim etti. Liseler arası kompozisyon yarışmasında birinci olan Karasu Anadolu Lisesi öğrencilerinden İshak Sancak, ikinci olan Özşen Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayşe Melek Aygüneş, üçüncü olan Karasu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Rumeysa Avata ödüllerini Kocaali Kaymakamımız Dr. Emre Nebioğlu verdi. Program düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi. Bahar Kaya