Karasu

Mağdur edebiyatı yapılmasın

 

Karasu Belediye Meclisi’nde CHP’li Mustafa İngenç’in sorusu üzerinde Lunapark yeri ile ilgili açıklama yapan Başkan İshak Sarı, “Yaşanan süreç işletmeciler tarafından biliniyordu. Hukuki sürecin normal işleyişinden kimse mağdur edebiyatı yapmasın” dedi.

 

DEĞERLENDİRİRİZ

Lunapark alanı ile ilgili kendilerinin hukuk çerçevesinde tasarrufta bulunduğunu ve bu durumun da işletmeciye tebliğ edildiğini söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, yürütmeyi durdurma kararının kısmen kalktığını ve hukuki sürecin işlediğini söyledi. Sarı, bu sene sonuna kadar işletmeci ile bir uyumun sağlanmasının mümkün olabileceğini ancak sezon sonunda hukuki sürecin kendi lehlerine sonuçlanması durumunda projeye başlama konusunda kararlı olduklarını ifade etti.

SÜRPRİZ YOK

Lunapark yeri ile ilgili aldıkları tüm kararları işletme sahibine tebliğ ettiklerini ve hukuk dışında adım atmadıklarını söyleyen Başkan Sarı, yaptıkları işlemlerin bilinen ve beklenen adımlar olduğunu da sözlerine ekledi. İki oturumda gerçekleşen Belediye Meclisi Temmuz Ayı Oturumu’nda 13 madde karara bağlandı. Karasu Belediyesi’ne Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü kurulması ilk oturumda kabul edilirken, 20 milyonluk bütçe artırımı öğleden sonraki oturumda karara bağlandı.