Karasu

45 santimlik duvar örülecek

 

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Karasu Sahil Projesi kapsamında sahile yapılan duvarın vatandaşların tepkisine sebep olmasının ardından basın açıklamasında bulundu. Karakaş, Sahil projesi kapsamında örülen duvarın kamuoyu tepkisi sonrası yıkılarak 45 santim olacak şekilde tekrar örüleceğini belirtti.

 

KUM YOLU KAPATIYOR

Karasu Sahil Projesi kapsamında sahile örülen duvarın kamuoyunun tepkisine sebep olmasının ardından basın açıklamasında bulunan Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Bir yıldır Doğu Karadeniz Caddesi’nde Sahil Projemizi yürütüyoruz. 10 milyonun üzerinde maliyeti olan proje kapsamında yürüyüş alanları, bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatması ile beraber ciddi bir çalışma olacak. Projede en büyük sorunumuz sahildeki kumun özellikle rüzgarlı havalarda yolu kapatması. Kumun yolu kapatmaması amacıyla proje dahilinde olan duvar projesine yağmur su giderlerini alt yapısını bitirdikten sonra Çarşamba günü itibari ile başladık. Fakat vatandaşlarımızda örülen duvarın deniz görüntüsünü kapatılacağı algısı oluşturuldu” dedi.

ÖNLEM ŞART

Karasu halkının korktuğu gibi örülen duvarın hem araç kullanırken hem de yürürken deniz görüntüsünü kapatmayacağını belirten Başkan Yardımcısı Karakaş, “Projemizdeki duvarın yüksekliği halkımızın tepki gösterdiği kadar değil. 80 santimlik duvar sahil kısmında mevcut olacaktı. Perşembe günü Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile yapmış olduğumuz incelemelerde duvarın boyunu 45 santime düşürdük. Eleştiren arkadaşları anlıyoruz. Herkes denizi görmek ister. Fakat kesinlikle örülen duvar ile görüş açısını kapatmayacağız. Duvar boyutu, aracı ile giden kişilerin sahili görebileceği boyutta olacak. Kumların yolu kapatmaması için önlem almamız şart. Kışın herkesin bildiği gibi kumlar yolları kapatıyor. Sahil yolundan kamyonlarca kum taşıyoruz. Hayata geçirilen proje ile kum sorununu ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı