Karasu

45 milyon ek bütçe

 

Karasu Belediyesi yaşanan ekonomik gelişmelerden dolayı ek bütçe yapmaya karar verdi. 90 milyon lira olarak öngörülen 2022 bütçesine 45 milyonluk bir ek bütçe yapılacak. Bu şekilde Karasu Belediyesi’nin bütçesi 135 milyon olacak.

 

Erbatan bilgi verdi

Karasu Belediyesi son yaşanan ekonomik gelişmelerin ardından bütçe artırımına gitme kararı aldı. Konu ile ilgili Meclis’e bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan görevi devraldıkları 2019 yılından çok daha gerçekçi ve ayakları yere basan bir bütçe yaptıklarını dile getirdi. Popülizmden uzak durduklarını ve gerçekleştirilebilir hedefler koyduklarını söyleyen Erbatan, önümüzdeki yılın bütçesini de 225 milyon lira olarak öngördüklerini söyledi.

Erteleme ile kar ettik

Karasu Belediyesi’nin diğer belediyelerle kıyaslandığında çok daha prestijli bir noktada olduğunu söyleyen Erbatan, Belediye’ye giren bir faturanın ödenme süresini önce 90 gün olarak belirlediklerini, bunu 45 güne indirdiklerini ve hedeflerini tutturduklarını söyledi. Erbatan bundan sonraki hedefin 20 gün olduğunu dile getirdi. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da, 46 milyonluk kredi ötelemesinde çok akıllıca bir iş yaptıklarını söyleyerek, “Ekonomik gelişmelerden dolayı hem belediyenin hizmet üretmesini sağladık hem de borç ödemesi çok cüzi düzeye indi” dedi.