Karasu

Kanal için 25 milyonluk ihale

 

Karasu Belediye Meclisi’nde CHP’li Şakir Şen’in gündem dışı söz almasına yanıt veren Belediye Başkanı İshak Sarı, şehrin içinden geçen kanalın ihalesinin önümüzdeki ay içinde yapılacağını ve 25 milyonluk ihale sonrasında çalışmaların başlayacağını söyledi.

 

SANAT YAPILARI

Karasu Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Oturumunda Cumhuriyet Halk Partili Şakir Şen söz aldı. Şehrin içinden geçen kanalın tamamlanması ve şehre güzellik kazandırılması gerektiğini söyleyen Şakir Şen’e yanıt Başkan İshak Sarı’dan geldi. Kanalın Küçükboğaz ile Sakarya Nehri arasındaki bağlantısının yapılmasının çok kolay olduğunu söyleyen Sarı, “Bu bağlantı işinden önce sanat yapılarının yapılmasına öncelik veriyoruz” dedi. Sanat yapıları ihalesinin bu ay içinde yapılacağını söyleyen Başkan Sarı, “İhale sonrasında olabildiğince fazla köprü ve sanat yapısı elde etmeyi planlıyoruz” dedi.

 

KİŞİSEL GAYRETİMİZLE

Kanalın Karasu Belediyesi imkanları ile ıslah ve düzenlemesinin çok zor olacağını bunun için de kişisel bağlantılarını kullandıklarını dile getiren Başkan Sarı, “Bir program çıkışı Veysel Eroğlu’na konuyu aktardık. Dosya şeklinde de sunumu kendisine verdik. Devlet Su İşleri’ne konu havale edildi. Bundan sonra proje şekillenmeye başladı. Kanalın bağlantılarının yapılması çok zor değil. Zaten üstündeki yapıları yıktık. Sadece 200 metrelik bir alan kaldı. Sanat yapıları tamamlandıktan sonra kanalın bağlantısını yapmak iş değil” ifadelerini kullandı.