Siyaset

4 Yılda 4 vizyon projesi

4 Yılda 4 vizyon projesi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı Salı günü Belediye Binası’nda yeni projelerle ilgili basın açıklaması yaptı. Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan projeler hakkında slayt eşliğinde bilgi aktardı. Geleceğe yönelik planlar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Vizyon projeler

Salı günü Karasu Belediye Binası’nda basınla bir araya gelen Başkan İshak Sarı, hayata geçirmeyi planladıkları dört vizyon proje hakkında bilgi verdi. İhsaniye’ya yaşam merkezi yapmayı planladıklarını söyleyen Sarı, Sanayi ve Ticaret Kampüsü, kentsel dönüşüm ve spor kompleksi hakkında bilgi verdi. Başkan Sarı, projeler ile Karasu’nun vizyonunu değiştirmeyi amaçladıklarını ve şehrin geleceğine ilişkin kalıcı eserler ortaya koymak istediklerini söyledi. İshak Sarı’ya sunum esnasında Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan da eşlik etti.

İhsaniye’ye yaşam merkezi

İhsaniye’ye doğal yaşam merkezi yapmayı planladıklarını söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “İhsaniye’ye, bizim ‘Millet Bahçesi’ dediğimiz, ekolojik turizme uygun, birçok aktivitelerin yer alacağı bir alan. Konferans salonu, belediye hizmet binası, otel, kafe, restoran, otopark, doğa oteli (bungalov), çadır kamp alanı, glamping (sabit çadır alanı) alanı, çok amaçlı kullanılabilecek alanlar olduğunu dile getirdi. Bu projelerle Karasu’nun geleceğine yönelik planlamalar aktarmak istedik” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve ticaret kampüsü

Bölgenin kapsamlı ve organize hale getirilmiş sanayi ve ticaret kampüsüne ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Sarı, Karasu Sanayi ve Ticaret Kampüsü projesinin hedeflerinde bütün çalışma birimlerini bir araya toplamak ve liman bölgesini daha aktif hale getirmek istediklerini dile getirdi. Projeyle ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan hem Karasu’ya hem Kocaali’ye hem de Ferizli’ye hitap edecek kadar büyüklükte ve ilçeyi sanayi açısından genişleyebilecek bir yer olduğunu söyledi.

Liman kentsel tasarım

Kentsel tasarım projesinde, Karasu’da modern insanların yaşamak isteyeceği villa tarzında tek ev çalışması başlatıldı. İshak sarı “Tek tip, tek renk villaların olduğu, insanların daha fazla sosyalleşebileceği alanların olacağı villa kent diye adlandırabileceğimiz ikiz villaların kendi havuzu ve otoparkı olup yeni bir şehirleşme örneği olacağını dile getirdi. Modern mi olacağız yoksa eski alışkanlıklarımızla devam mı edeceğiz” sözlerini kullandı. Sarı, projenin modern bir anlayışla hazırlanacağını, önce altyapı çalışmalarının sonra da binaların yapılacağını söyledi.

Spor ve eğitim kampüsü

Uluslararası spor ve eğitim kampüsü kentsel tasarım projesi her türlü etkinliğin yapılabileceği, çok amaçlı spor alanlarının olduğu, halı sahaların, antrenman sahalarının, çok amaçlı sporlar için çim saha alanlarının, yat ve tekne kullanılabilecek bölümlerin, ticaret merkezlerinin, sosyal tesis, sağlık tesisi ve otelin bulunduğu nehirle bizi bütünleştiren bir bölge olacağı dile getirildi. Başkan yardımcısı Hilmi Erbatan etap etap yapılabilmesinin önünü açan bir proje olduğunu belirtti.

Devam edecek projeler

İshak Sarı özellikle 4 ana temel üzerinde yaptıkları toplantının sonunda yaptığı değerlendirmede, “Biz ilçemizi daha da geliştirmeyi düşünüyoruz. Bir şehrin geleceğini planlayarak nüfus hareketliliği yoğun olan yerlerde konforlu bir şehir üretmek istiyoruz. Projeler üretmek, ürettiğimiz projelerin hayata geçmesi için çaba sarf etmemiz gerekir” ifadelerini kullandı. Ayrıca köprü ihalesinin tamamlandığını ve kültür evi planlarının çizilmekte olduğunun bilgisini aktardı.

Belediye Başkanı İshak Sarı 4 projeden bahsetti.
Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan projenin detaylarını anlattı.
İshak Sarı basın mensuplarına sunum yaptı.