Karasu

4 yıl sonra yeniden

 

Karasu Belediyesi 4 yıl aradan sonra parkomat uygulamasını muhtelif cadde ve sokaklarda yeniden yürürlüğe koydu. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Amacımız merkez trafiğini rahatlatmak” dedi.

 

YENİDEN BAŞLATILDI

2012 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKAME) tarafından alınan karar gereği Karasu’nun muhtelif cadde ve sokaklarında KARSAŞ tarafından yürürlüğe konulan Parkomat uygulaması 4 yıl aradan sonra yeniden başlatıldı. Bilindiği üzere 2015 yılında yapılan ihale ile parkomat uygulaması İstanbul merkezli bir şirket tarafınca yürütülmüş ve 3 yıllık sözleşmesinin dolmasına 1 yıl kala 31 Mayıs 2017 tarihinde altyapı çalışmaları nedeniyle sözleşmesi sonlandırılmıştı. O günden bu yana yürürlükte olmayan parkomat uygulaması geçtiğimiz hafta yeniden başlatıldı.

SÜREKLİ OLMASI PLANLANIYOR

Geçtiğimiz hafta itibariyle başlatılan uygulamanın ilk etapta Mevlana Caddesi, 617. Sokak, 620. Sokak, Atatürk Bulvarı girişi ile Kanal arasını kapsayan Plaj Caddesi’nde uygulanacak. Edinilen bilgilere göre parkomat uygulamasının ilçe merkezinde başka güzergahları da kapsayacak şekilde sürekli yapılması hedefleniyor. Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Parkomat uygulamasının bir gelir elde edilmesinden öteye ilçe merkez trafiğini rahatlatmak amacı taşımaktadır” açılamasında bulundu.