Aksa’yı özgürlüğe kavuşturacağız

 

 

AGD Karasu İlçe Temsilcisi Murat Ali Aksoy basın açıklamasında bulundu. “Uzun bir süredir terör rejimi büyük ve sinsi bir planın parçası olarak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar düzenlemektedir” diyen Aksoy, “Akın akın zafere koşacağız, Aksa’yı özgürlüğe kavuşturacağız” dedi.

 

SİNSİ PLAN

Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü kesintisiz zulme karşı kesintisiz direnişle gelecek” sözleriyle basın açıklamasında bulunan AGD Karasu İlçe Temsilcisi Murat Ali Aksoy basın açıklamasında bulundu. Aksoy, “Uzun bir süredir terör rejimi büyük ve sinsi bir planın parçası olarak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar düzenlemektedir. Aşama aşama Filistinlileri Mescid-i Aksa’nın etrafından zorla boşaltmakta, aşırı sağcı siyonist grupların eliyle Aksa’ya saldırılar düzenlemekte, buna karşı direnen Filistinin yiğit evlatlarına şiddet uygulamaktadır. Ramazan Bayramı’na saldırılarla ve katliamlarla giren, 100’den fazla kadın ve çocuğun da içinde olduğu 243 Filistinli kardeşimizin şehit olduğu Harem-i Şerif yeni bir saldırı dalgasıyla karşı karşıya” şeklinde açıklamada bulundu.

SİSTEMATİK SALDIRILAR

Aksoy, “Sözde Süleyman Mabedi’nin yıkılışının yıl dönümü olarak kabul ettikleri ‘Tişa BeAv’ günü dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya baskın çağrıları yapan fanatik siyonistler, gruplar halinde Mescid-i Aksa’nın güneybatısındaki El-Meğaribe Kapısı’ndan Harem-i Şerif’e saldırdılar. Rejim polisinin desteğini arkasına alarak Mescid-i Aksa’nın avlusuna giren gruplar avluda ayinler gerçekleştirdiler, saldırgan eylemlerde bulundular. Tapınak Grupları adıyla organize olan bu siyonist oluşumlar doğrudan iktidarın planlarının bir parçası olarak sistematik saldırılar düzenlemektedirler. Ramazan’daki şanlı direniş karşısında hezimet ve zilleti yaşayan terör rejimi o zilletten ders çıkarmamış olacak ki yeni saldırıları çeteler eliyle organize etmektedir” ifadelerini kullandı.

KUTSALIMIZ ÇİĞNENİYOR

Siyonist terör rejimi, sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı ve Filistin topraklarını işgal etmeye devam etmektedir” diyen Aksoy, “Amacı Aksa’yı yıkmak, yerine Süleyman Mabedi’ni inşa etmektir. Kudüs’e nefes aldırmak istemeyen terör devletinin aralıksız saldırıları karşısında bütün dünya alçakça bir sessizlik içinde. BM susuyor, sözde medeni dünya susuyor, uluslararası toplum susuyor, sözüm ona prestijli uluslararası insan hakları örgütleri susuyor, batının demokrasi ve özgürlük havarileri susuyor. Hepsini anladık da ümmet de susuyor. Namusumuzu kirletip, kutsalımızı çiğniyorlar. Biz sustukça saldırının şiddetini artıyorlar. Ümmetten adam gibi tepkiler yükselmedikçe faşistliklerinin dozunu yükseltiyorlar” diye belirtti.

FİLİSTİN DİRENİYOR

Mescid-i Aksa’ya saldırı, ümmetin değerlerine açık bir meydan okumadır” diyen Murat Ali Aksoy, “Bu cesareti sessizliğimizden, tepkisizliğimizden alıyorlar. Bin parçaya bölünmüş, kendi içinde birbirine düşman kılınmış bir vaziyette gaflet içinde oyalandığımızı gördükçe daha da pervasızlaşıyorlar. Kudüs de Şeyh Ahmet Yasin gibi bizi şikayet ediyor Allah’a, sustuğumuz için. Filistin direniyor, Kudüs direniyor. Kudüs’ün, Gazze’nin, Şeria’nın erkekleri, kadınları, çocukları siyonizme ve işbirlikçilerine karşı ellerinde taşlarla direniyorlar. Kudüs’ün sokaklarında binlerce Şeyh Ahmet Yasin, binlerce Rantisi, binlerce Muhammed Ayaş direniyor. Filistin’in kadınları, AVM kuyruklarında bekleyenlere inat Aksa’nın kapılarında nöbet tutuyor” dedi.

DİRENİŞ GÜNÜ

Aksoy, “Filistin’in çocukları Aksa’nın avlusunda kurşuna gülümsüyor. Filistin’in adamları Allah’a verdikleri sözü tutmak için yarışıyor. Taşladıkları şeytan elbette bir gün yıkılacak. Çünkü Mescid-i Aksa ümmetin ilk kıblesidir. Çünkü Ömer’in yadigarı, Selahaddin’in mührüdür. Çünkü Peygamberlerin mirasıdır. ‘İsrail laftan anlamaz. Yalnızca güçten anlar’ diyen rahmetli Erbakan hocamızın ‘Bir gün gelecek İsrail’e öyle bir tokat atacağız ki; bütün hayatı gözlerinin önünden Gazze Şeridi gibi geçecek’ duası elbette gerçekleşecektir. Terör örgütü İsrail, ‘çok yakında nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceğini’ görecektir. Bir gün gelecek ayağa kalkacağız. Direneceğiz. Direniş ateşinin bereketiyle gelecek, Aksa’nın da ümmetin de kurtuluşu. İşte o gün bu gündür. Bugün direniş günüdür” dedi.

CİNAYET ŞEBEKESİ

Kesintisiz zulme karşı kesintisiz direniş seferberliği zamanıdır” diyen Aksoy, “Filistinli kardeşlerimiz çocuk kadın demeden direnirken bize düşen onların sesi olmak, onlara moral vermek, dünyayı ayağa kaldırmaktır. Onlar susmuyorlar, biz de kendi şehirlerimizde ülkelerimizde susmayacağız. Onlar evlerine girmiyorlar, Mescid-i Aksa’yı terk etmiyorlar. Biz de meydanları terk etmeyeceğiz. Susmayacağız, beklemeyeceğiz, kesintisiz zulme karşı kesintisiz direneceğiz. Kendi içinde paramparça olan bu rejim, Filistin’in direnişi karşısında iyice afallamış durumdadır. Cinayet şebekesi İsrail’in Filistin topraklarındaki vadesi dolmaktadır. ‘İnna Fetahna Leke Fethan Mubina” (“Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih verdik” Fetih-1). Kurtuluş günü, özgürlük günü, fetih günü yakındır inşallah” şeklinde belirtti.

SEFERBERLİK ÇAĞRISI

Aksoy, “Kudüs’ün özgürlüğü direnişle gelecek, insanlık Siyonizm belasından kurtulacaktır. Biz diyoruz ki; Mescid-i Aksa Kudüs’tür, Kudüs Filistin’dir, Filistin bütün İslam dünyasıdır, bütün insanlıktır. Mescid-i Aksa için direnmek ümmet için, İslam dünyası için direnmektir. Bu bir seferberlik çağrısıdır. İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Antalya, Rize, Edirne bütün 81 şehir artık birer Kudüs meydanı olmalıdır. Taşların bağlanıp köpeklerin serbest bırakıldığı mevcut küresel düzenin efendilerine karşı bütün İslam şehirleri bir direniş merkezi olmalıdır. Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün akıbetini yalnızca Filistinlilerin omuzlarına yükleyemeyiz. Her bir Müslüman, zamanın ve şartların ruhuna münasip şekilde Kudüs ruhunu ortaya koymalıdır” ifadelerini kullandı.

SAHİP ÇIKMALIYIZ

Müslüman yürekler birleşmiş, Filistin’de fiili bir dua olmuşken bize de kendi şehirlerimizde meydanlarda kavli dua olmak düşmektedir” diyen Aksoy, “Kızdı mı siyonizme cehennemi yaşatacak yiğitler meydanlara, Aksa seferberliğine koşuyor. Kudüs yiğitlerini bekliyor, Aksa murakıplarını, muhafızlarını, kardeşlerini bekliyor. Tüm Müslüman alemini, fıtratını yitirmemiş tüm insanlığı Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e, Filistin’e yani insanlığın kalbine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bütün dünyayı, bütün İslam dünyasını bu tehlikeli gidişata karşı dur demeye çağırıyoruz. Bütün yüzlerin çevrildiği Türkiyeli kardeşlerimizi, siyasilerimizi, sivil toplum örgütlerimizi bir araya gelerek; ilk kıblemiz, isramız, göz bebeğimiz, kalbimiz, vicdanımız, onurumuz ve kırmızıçizgimiz Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

BEDELLER ÖDEDİK

Murat Ali Aksoy açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı. “İsrail şunu unutmasın ki; bizler Mescid-i Aksa için, Kudüs için, Gazze için, Filistin için bedeller ödedik. Mavi Marmara’da şehitler verdik. Kudüs’ün akıbeti bizim hayat mücadelemizin tam merkezindedir. Ve bizler yeniden bedel ödemeye hazırız ve hep hazır olmaya devam edeceğiz. Akın akın zafere koşacağız. Aksa’yı özgürlüğüne kavuşturacağız. Siyonizm kaybedecek, aksa direnişi kazanacak. Kahrolsun Siyonizm, yaşasın aksa direnişimiz.