Karasu

Çatalbaş-Sarı meydan muharebesi

Çatalbaş-Sarı meydan muharebesi

Karasu Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı Oturumu yine İshak Sarı ile Mehmet Çatalbaş arasındaki atışmaya sahne oldu. İshak Sarı, Çatalbaş’a “Eski kafalı” derken Çatalbaş Sarı’ya “Senin aklın benim kafamı test etmeye yetmez” dedi.

Bisiklet yolu

Karasu Belediye Meclisi Ekim Ayı Toplantısı’nda Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş ile Başkan İshak Sarı karşı karşıya geldi. Gündem dışı söz alan Çatalbaş, bisiklet yollarının ve genişletilen kaldırımların trafik akışına zarar verdiğini ve sürücüler ile esnafların zor anlar yaşadığını söyledi. Çatalbaş, “Sizden sonra gelecek olan belediye başkanının ilk icraatlarından bir tanesi sizin getirdiğiniz bu sistemi değiştirmek olacaktır. Yoldan binlerce araç geçiyor ama üç beş tane bisikletli ya geçiyor ya geçmiyor. En azından dubaları kaldırın da duraklayan araçlar esnafa uğrayabilsin” dedi.

Eski kafalı

“Bu eski kafalılığı bırakın, 1960 model kafa ile siyaset yapmaya çalışmayın” diyen Başkan Sarı, “Bizden önce trafik süper akıyordu ama bizden sonra keşmekeş olmuş gibi konuşuyorsunuz. O kadar Avrupa’yı geziyorsunuz, arada etrafınıza bir bakın. Şehre giren araç sayısı her geçen gün artıyor ama şehrin yüzölçümü artmıyor. Bu durumda bir önlem alınması lazım. Bunun için de biz bir hızlandırma yöntemi uyguladık. Benden sonra gelecek olan belediye başkanı bu adımdan taviz vermemeli, şehirde motorlu araç kullanımını minimuma indirmek için gayret göstermelidir” ifadelerini kullandı.

Aklın yetmez

Yeniden söz alan Mehmet Çatalbaş, “Sen bana ikide bir hakaret etmek için yer arıyorsun. Ama yeter artık. Haddini de sınırlarını da zorluyorsun Sayın Başkan. Haddimi aştıysam kimse kusura bakmasın ama benim kafamı ölçmeye senin aklın yetmez” dedi. Çatalbaş’a yeniden yanıt veren Başkan Sarı, sözlerinde hakaret olmadığını söyledi. Gündem dışı söz alan  Mustafa İngenç ise Lozan Caddesi’nde meydana gelen kazalarla ilgili araştırma yapılmasını istedi. Şakir Şen ise Karasuspor ve Roman vatandaşlara ev verilmesi ile ilgili durumu sordu.

Destek oluyoruz

Şen ve İngenç’in sorularına yanıt veren Başkan Sarı, Karasuspor’a esnafın ve belediye meclis üyelerinin destek vermesini istedi. Karasu Belediyesi olarak da Karasuspor ile ilgili çalışmalarının olduğunu ancak sürdürülebilir ve dışarıya muhtaç olmayan bir sistemin kurulması gerektiğini dile getirdi. Sarı Karasu Belediyesi ile Karasuspor’un hoca ve altyapı konusunda işbirliği yapacağını da söyledi. Roman vatandaşlara konut verilmesi ile ilgili çalışmanın deprem dolayısıyla geriye bırakıldığını söyleyen Sarı, yine balıkçı barınağı ile ilgili konunun da ekonomik dalgalanmanın son bulmasının ardından gündeme alınmasını ümit ettiklerini söyledi.

Beton santrali düzenlemesi

Belediye Meclis Gündeminin ilk maddesinde yer alan beton santrali ile ilgili madde de gündeme geldi. Konu ile ilgili bir soru yönelten Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, bu kurumun şimdiye kadar ruhsatsız çalışmasından kaynaklı bir cezai yaptırımda bulunulup bulunulmadığını sordu. Başkan Sarı da, “Ben kamu adına bu firmadan yeterince istifade ettim” dedi. Gündeme ilişkin 14 madde ile Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilen 2 soru önergesi karara bağlandı. Meclise üç belediye meclis üyesi mazeretli olarak katılmazken iki belediye meclis üyesi de mazeret belirtmedi.

 

Başkan Sarı, “Bu eski kafalılığı bırakın, 1960 model kafa ile siyaset yapmaya çalışmayın” dedi.
Çatalbaş, “Benim kafamı ölçmeye senin aklın yetmez” dedi.
Gündeme ilişkin 14 madde ile Cumhuriyet Halk Partisi tarafından verilen 2 soru önergesi karara bağlandı.